Vydejte se za teplem

Podzim je mnohdy překrásnou částí roku plnou barem, ten letošní je zde ale nějak brzy a je to podzimsychravý. Zatím nepřišlo ani to barevné listí a déšť se marně snaží smýt negativní myšlenky. Vzduch prosycený posledními teplými paprsky možná ještě přijde, ale po slunci se nám stejně stýská. Využijte tuhle část roku pro cestu za teplem. Dovolená na podzim je mnohem levnější než v hlavní sezóně. Jde o super šanci, jak si před zimou ještě dobít energii v teplejších krajinách.

Výhody dovolené na podzim

Pokud umíráte horkem při 30 ˚C ve stínu, nyní vám to nehrozí. V destinacích, kde jste v létě teplota ve čtyřicítkách, si užijete příjemných 25 ˚C. Na Ibize mají 23 °C, na severu Egypta třeba 33 ˚C. Ušetříte také nemalé peníze. Největší zájem o dovolené v teplých krajích je o prázdninách a během vánočních svátků či nového roku.  Mimo sezónu jsou ceny mnohem nižší. Vyhnete se turistům, budete mít volný hotelový bazén a nikde nebudete stát fronty. Poskytovatelé služeb na vás budou mít více času. Doplníte energii na zimu. Nejlepším způsobem odpočinku je opuštění domova a týdenní relax mimo známé prostředí dokáže opravdu hotové divy.

Na co je třeba myslet

Zkontrolujte platný pas, standardní vyřízení pasu trvá 30 dní, jinak vás čekají výdaje na víc. Rychlopis stojí mnohem více. Před odletem je třeba myslet na spolehlivé cestovní pojištění. Při jeho výběru rozhodně nestudujte pouze cenu, sledujte i limity pojistného plnění a dobře čtěte, na co se to všechno vztahuje. Mělo by v něm být nejen proplácení léčebných výdajů, ale i pomoc při způsobení škody na zdraví a majetku. Například ERV Evropská pojišťovna byla už mnohokrát vyhodnocena jako pojišťovna roku. Pokud budete mít odvoz na letiště a pak zase zpět, ušetříte i několik tisíc korun. Parkování u pražského letiště vyjde na 1 000 – 3 000 korun týdně, podle toho, zda jde o hlídané parkoviště. Podzimní dovolená stojí za tu trochu zařizování, určitě se vyplatí. Dovolená mimo sezónu má mnohdy o hodně větší kouzlo.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...