Vytvořte si nadčasový business šatník

Základ šatníku mají tvořit nadčasové kousky, které nevyjdou nikdy z módy. Jde o bílé, smetanové, světle modré, béžové i růžové košile, halenky, svetry, saka, barevné kalhoty a sukně v jemných pastelových odstínech. Kousky, co se dají skvěle kombinovat, reprezentují a nestárnou. Nepodléhejte sezonním trendům, ale kupte si maximálně dva kousky, které se stejně brzy okoukají. Přílišná vyzývavost a extravagance vašim obchodům vůbec nepomáhají. I když to zní povrchně, jsme hodně vizuální bytosti a hodnotíme ostatní ze 75 % podle prvního dojmu. Zároveň svým zevnějškem ukazujeme ostatním, kdo jsme, své hodnoty, sebevědomí, kde jsme a kam právě směřujeme.

Profesionalita a respekt

V businessu si obchodníci musí získat důvěru, přílišná jinakost se nevyplácí. Vyhněte se viditelnému tetování, piercingu, výraznému laku na nehtech a přehnanému líčení. Francouzská manikúra a nahé líčení je in. Přílišné odhalování nepůsobí profesionálně, vynechte minisukně a hluboké výstřihy. Extravaganci si lze dopřát ve formě neotřelých doplňků, jako jsou šperky, kabelky, obaly na brýle či notebooky a telefony. U bot už zase buďte velmi opatrní. V konfekcích je složité vybrat. Kvalitní business oblečení má malou kvalitu, zejména materiálů. Standardní vlněnou nebo bavlněnou konfekci má T.M.Lewin a Pietro Filipi, pak až luxusní značky jako Boss, Armani, Burberry. Jinak zbývá ušití na míru.  Krejčovství dodá pocit druhé kůže.

Kvalita a preciznost

Kvalitní košile se dá koupit od 2 000 do 3 000 korun v nejvyšších řadách. Lněná, nežehlivá, kvalitní egyptská bavlna, detaily kontrastního podšití ke klasickým barvám, kontrastní knoflíčky a obšití knoflíkových dírek. Celkové precizní zpracování platí i pro saka a blejzry. Nastříhané a ušité z kvalitní látky přesně na míru své postavě se vždy vyplatí. Do šatníku zařaďte i na míru ušité kalhoty a sukně. Zaměřte pozornost také na boty a držte se pravidla maximálně 2 až 3 doplňků. Boty jsou základ šatníku a musíte mít kvalitní a perfektní boty, kvalitní lodičky s pohodlným podpatkem, žádná jehla ani nízká kačenka, od 2 do 6 cm, vyšší jsou vždy více elegantní. Přehodit v práci lodičky za sandály a pantofle je nepřípustné. Volte baleríny, ale na schůzky si zásadně berte lodičky. Investujte taky do kvalitní kabelky v jednodušším designu pro snadnou kombinovatelnost. Pokud chcete opravdový business sen na nohy, volte značky YSL, Manolo Blahnik či Louboutin.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...