Zapomeňte na služby výživového poradce. Je to předražený luxus

Nedaří se vám hubnout tak rychle a efektivně, jak byste si představovali, popřípadě se vám proces hubnutí zastavil úplně? Jednou z možností, jak si s touto situací poradit, je obrátit se na výživové poradce. Mohou skutečně pomoci, a pokud ano, v čem?

 

Vyšetření pomocí speciální váhy

Jak probíhá úvodní konzultace u výživového poradce a co vám může nabídnout? Po krátkém úvodním rozhovoru vás vyšetří. Provede analýzu složení vašeho těla pomocí vážení na speciální váze. Zjistíte, jak na tom jste s podílem tuku, získáte přehled i podílu vody, o tom, kolik kalorií potřebuje váš bazální metabolismus. Na druhém sezení se obvykle provádí test komplexní nutriční typologie. Ten následně vytvoří charakteristiku vašeho výživového typu.

Dozvíte se hodně o svém těle

V čem tkví přínos výživového poradce? Bude vám průběžně hlídat parametry vašeho těla, tedy nejenom váhu, ale také množství tuku, vody atd. Vysvětlí vám, kde děláte v jídelníčku chyby.  Má to ale háček. Výživový poradce ve skutečnosti nemusí být vůbec odborníkem. Stačí mu k provozování živnosti kurz na toto téma. Nutriční terapeut ale má vyšší odborné vzdělání a v rámci toho i spoustu praxe, je to zdravotní pracovník. Proto svěřit se do rukou výživového poradce je docela risk.

 

Příliš drahý luxus

Nevýhodou jsou vysoké ceny za výživového poradce, hodinová návštěva přijde až na 800 Kč. Také se hned na začátku musíte rozhodnout, zda chcete chodit na poradenství a zaplatit hned celý kurz v řádu několika tisíc. Když už, je lepší zaplatit si dvě či tři úvodní konzultace, kde načerpáte informace a potom třeba jednou za několik týdnů přijít na kontrolu. Protože kontrola se skládá z toho, že vás převáží a probere s vámi jídelníček za minulý týden. Platit za to až 800 Kč je skutečně předražený luxus, navíc nemáte 100% jistotu, že rady jsou opravdu odborné. Když už. Volte nutričního terapeuta.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...