Chcete se i jako přepracovaná máma cítit dobře?  

Máte za sebou perný den kolem dětí, nádobí a vaření. Nevíte, co dřív, nestihla jste se vlastně ani naobědvat, a když projdete kolem zrcadla, vyděsíte sama sebe. Špinavé tričko, kruhy pod očima a tepláky, které už mají své nejlepší roky za sebou. Jak sama sobě zvednout náladu i sebevědomí? I doma můžete mít styl, který je pohodlný, a přitom dobře vypadá. Věřte, že se budete cítit líp i jako vytížená žena v domácnosti!  

Jsem pro sebe důležitá?  

Přidejte do svého domácího šatníku kousky, které si koupíte proto, že chcete vypadat dobře, a jsou jen pro vás. Může to být oversize tepláková souprava, může to být teplý župan nebo měkoučká mikina z kvalitního materiálu. Není to plýtvání, ani to není zbytečné. Dáváte tím (nejen sama sobě) najevo, že jste pro sebe důležitá, i když jste ještě nestihla vyžehlit koš prádla a upéct dětem zdravý koláč.   

Ale nemám na sebe čas  

Ženy na mateřské s dětmi často věnují všechen svůj čas a pozornost svým milovaným dětem a úplně zapomenou na péče o sebe. To se odráží v jejich sebehodnotě, sebevědomí, celkové radosti ze života a v neposlední řadě – v jejich vztazích. Být skvělá máma je jednou z rolí, které v životě máme. S rolí mámy bychom však neměly pustit své další role, například roli partnerky.  

Vzhled nebo vnitřní pohoda?  

Mnoho partnerství se rozpadá po narození dítěte. Z průzkumů ale vyplývá, že je tomu málokdy kvůli změně vzhledu ženy po porodu. Ženy se v celodenním kolotoči kolem dětí cítí nedoceněné a přetížené. Mají pocit, že nikdo nepečuje o ně, že najednou nemají vlastní život a čas pro sebe. Ale dámy, pozornost a péči si potřebujeme dávat i my samotné.   

10 minut k pozornosti muže  

Může to být hezké oblečení, desetiminutová masáž nohou, meditace, zkrátka tím, co je pro nás důležité a dělá nám dobře. Péče o sebe nás vrací k pocitu sebehodnoty a sebevědomí. Jak důležité jsme samy pro sebe, tak důležité jsme i pro našeho partnera. Dopřejme si aspoň jednou za čas to nejlepší a uvidíte, že i vás muž začne být pozornější.   

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...