Co je to talent management? 

Vaši zaměstnanci jsou jedním z nejdůležitějších aktiv vaší organizace. Můžete mít ty nejlepší nápady a strategie, ale pokud nemáte ty správné lidi, vaše šance na úspěch se drasticky snižují. Proces talent managementu je způsob, jak zajistit, abyste získali ty nejlepší lidi pro své potřeby. 

Přilákání talentů, nábor, zapracování a zapojení jsou některé z věcí, které tvoří úspěšný talent management. I když to zní jednoduše, tento proces je třeba pečlivě naplánovat, pokud chcete být úspěšní. 

Jaká je definice procesu talent managementu? 

Proces talent managementu, pomocí kterého společnosti identifikují potřeby talentů, najímají vhodné kandidáty, dlouhodobě rozvíjejí jejich dovednosti a úspěšně si je udržují po dlouhou dobu. Začíná od okamžiku, kdy chcete najmout/získat talenty, a pokračuje po celou dobu jejich působení ve vaší společnosti. 

Proces talent managementu může v jednotlivých společnostech vypadat trochu jinak. Obvykle však zahrnuje následující věci: nábor zaměstnanců, jejich vzdělávání a rozvoj a zapojení do chodu firmy. Cílem procesu je mít vysoce motivované a angažované zaměstnance, kteří podávají nejlepší výkony. To vám pomůže udržet si konkurenceschopnost a inovativnost. 

Jak vytvořit proces talent managementu? 

Hodně záleží na strategiích, které v současné době máte, a na cílech vaší společnosti. Jednu věc je třeba mít na paměti: proces řízení talentů se netýká pouze jedné oblasti. Získávání a rozvoj talentů jsou různé oblasti. Obě mohou být zahrnuty do řízení talentů.  

Chcete-li vytvořit úspěšný proces, musíte začít tam, kde se nacházíte. Zhodnoťte svůj současný proces řízení zaměstnanců. Co funguje? Je v souladu s vašimi budoucími potřebami? Které oblasti jsou nedostatečné? 

Podívejte se na věci, jako je personální analýza a personální metriky. Ty vám mohou poskytnout dobrou představu o tom, které procesy fungují dobře a které ne.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...