Co se o sushi říká a není pravda

Jídlo miluje pravděpodobně každý. Nemůžeme se tomu divit, vždyť pro jídlo mnozí lidé doslova žijí. V současné době lidé vyhledávají spíše cizokrajné pokrmy, pravá česká kuchyně už není velkým lákadlem jako dříve. Lidé vyhledávají zejména asijskou a japonskou kuchyni, která v sobě zahrnuje zajímavé kombinace a ještě zajímavější chutě. V případě, že chcete vyzkoušet něco třeba z japonské kuchyně, měli byste vyzkoušet sushi, které je unikátní zejména svou chutí. Kolem sushi se bohužel točí celá řada mýtů a pověstí, což může mnohé z nás odradit. Pojďme si proto vyvrátit to, co se nejčastěji o sushi povídá a co zároveň není pravda.

Japonci jedí sushi neustále

To je to samé, jako když se řekne, že Češi mají každou neděli na stole vepřo, knedlo zelo – je to zkrátka jen babská povídačka, které se nemůže věřit. I když si možná lidé říkají, že sushi jedí Japonci neustále, sushi je pro Japonce spíše jídlem pro zvláštní příležitost. Je to pro ně luxusní zboží dosažitelné převážně v sushi barech nebo v sushi restauracích, nenarazíte zde na sushi na každém rohu, jak je tomu už u nás.

Sushi nemusí držet tvar

Lidé se domnívají, že sushi je pokrmem jako každým jiným, tudíž že nemusí vždy vypadat dokonale. To je však mýlka. Sushi musí vždycky perfektně držet tvar. Zejména Japonci jsou v tomto ohledu opravdu velcí perfekcionisté. Dělají sushi stále a stále dokola, dokud jejich sushi není dokonalé.

Výjimku tvoří Chirashi sushi, které se podává v misce.

Na sushi se přidávají jen čerstvé syrové ryby

A další mýlka. Sushi rozhodně nemusí být sestaveno jen z čerstvých syrových ryb. Existuje nespočetné množství druhů sushi, některé jsou plné syrových ryb, jiné jsou například plné uzeného lososa, do jiných druhů sushi se přidávají třeba smažené ryby.

Sushi nenajdete v Ostravě

Lidé si myslí, že v Ostravě nenajdete kvalitní sushi restauraci nebo sushi bar. To jste ale na omylu. V Ostravě dokonce funguje i rozvoz sushi. Nechte si přivézt sushi až k sobě domů.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...