Jaký hardware potřebuju k těžbě kryptoměn?
Pokud pročítáte denně internet, stále častěji určitě narážíte na články, v jejichž nadpisu najdete slovo „kryptoměna“. Pokud vám toto slovo nic neříká, článek přejdete a už se o něj více nezajímáte. Jenže jestliže na toto slovo narážíte čím dál častěji, začnete se o kryptoměny zajímat. A právě tímto stále se zvyšujícím zájem vypukla zlatá horečka v podobě kryptoměn. Jedná se o digitální měnu, kterou pomocí svého softwaru těžíte, s níž obchodujete, kterou nakupujete. Mnoho lidí s ní obchoduje z toho důvodu, že si myslí, že díky ní se z nich mohou stát milionáři, ale není to tak úplně pravda.
Kryptoměny vám sice můžou pomoct s finanční situací, ale myslet si, že díky digitální měně se z vás za rok stane součást žebříčku nejbohatších lidí světa, je hloupost. Tento svět kryptoměn je ošemetný pro toho, kdo nesleduje kurzy, kdo nesleduje neustále kolísající hodnoty kryptoměn. Během jedné hodiny může hodnota kryptoměn kolísat i o desítky procent.
Jestliže i přesto se do tohoto světa chcete pustit, nejen, že byste si měli pořídit dobrý software, přes který budete těžit, nejen, že byste si měli zřídit takzvanou digitální peněženku, do níž si budete moct ukládat výtěžky, ale taky potřebujete hardware.
Jaký hardware potřebuju?
Samozřejmě takových procesorů, které můžete využívat k těžbě kryptoměn, je hned několik. Do takového hardwaru se však nebojte investovat, protože pokud si koupíte nějaký šunt, vytěžíte na něm maximálně na suchý rohlík, což rozhodně nechcete.
Středně drahá grafická karta vyjde na zhruba dvanáct až patnáct tisíc korun – je třeba, abyste s tím počítali, levnější nekupujte, protože to se v dlouhodobém měřítku nevyplatí.
Počítač necháváte běžet nonstop – i s tím počítejte
Při koupi procesoru musíte počítat i s tím, že počítat necháváte běžet takřka nonstop. Musíte si tedy koupit takový počítač, který se rychle nepřehřívá, musíte si při těžení hlídat rizikovou teplotu.