Dopřejte omlazovací kúru vašemu vozu. Do hry vstupuje detailing 

I když se o svůj vůz snažíme pečovat sebevíc, někdy se stane, že už zkrátka nevypadá k světu. A to používáme nejlepší čističe interiéru auta, také máme po ruce aktivní pěnu na auto pro zamaskování zažraných nečistot, ale zkrátka a dobře to už není jako dřív. Neměli bychom si však dělat vrásky a házet vozidlo automaticky do šrotu, když může podstoupit omlazovací kúru, kterou je takzvaný detailing. Využitím této služby můžeme vidět skutečně ohromnou proměnu vozidla, do kterého se záhy zamilováváme podruhé.  

Detaling je umění 

Takzvaný detailing je mezi milovníky automobilů považován za umění. Dokáže totiž pozvednout vozidlo nejen zevnitř, ale také zvenčí. Mluvíme o skloubení speciálních technik, které mohou do pucu „hodit” jak karoserii, tak kabinu automobilu.  

Zatímco některá studia sází jenom na čištění zvenčí, jiné se zaměřují i na obnovu lesku nebo hloubku laku zašlého vozidla. Dokonce se odstraňují i škrábance, které by člověk v domácím prostředí své garáže pomocí běžných přípravků neučinil.  

Seznamte se s nabídkou daného salonu 

Pokud jste se rozhodli zavítat do salonu nabízejícího detailing vozu vůbec poprvé, měli byste se seznámit s nabídkou daného místa. Ujasněte si však i vaše požadavky, které se na dané místo vztahují. Chcete, aby byla vypucována pouze kabina, nebo chcete obnovit i exteriér vozidla? Nebo máte zájem o obojí?  

V případě některých ošetření budete mít automobil za pár hodin zpátky. Jindy je však ošetření zdlouhavější a trvat může i několik dní. Domů ho však dostanete vyleštěné, po závěrečných úpravách vozidla.  

Vůz se umyje i dekontaminuje 

I když vás do detailingového studia nepustí (tedy neukážou vám, jak pracují, většinou), určitě vás zajímá, k jakým procesům zde vlastně dochází. Ze všeho nejdříve se automobil umývá, následně se dekontaminuje a z laku se odstraňují veškeré druhy prachu a jiné nečistoty. Odstraňuje se i míza z brzdových destiček. Obnovuje se lak a nakonec se aplikuje vosk pro dokonalý vzhled. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...