Dovolená s partou

Letní dovolenou jde dnes trávit kdekoliv. Na výběr máte z mnoha zajímavých destinací, které se dokáží zavděčit opravdu každému. Při plánování dovolených je ale nejdůležitější rozhodnout, s kým ji strávíte. S dobrými lidmi totiž můžete navštívit příšerné místo, ale stále zažít skvělou dovolenou. Velmi často se dovolené tráví pouze v rodinném kruhu, což je mnohdy škoda. Dovolená s partou je totiž nabízí spoustu nezapomenutelných zážitků. Jezdíváte na dovolenou pouze s rodinou? Zkuste změnu a užijte si dovolenou s partou přátel! Nebudete litovat!

Plánování

Dovolená samozřejmě vyžaduje určitý čas pro plánování. Pokud jedete s partou přátel, bude plánování o něco delší a složitější. Schůze, během které budete plánovat dovolenou, může proběhnout třeba ve vaší oblíbené hospodě u dobrého piva.

Dohodnout se potřebujete na datu a délce dovolené, což bývá velmi komplikované, protože přátelé mají jistě také další prázdninové plány. Ideální je tedy dohodnout termín již půl roku před prázdninami. Nemůžete se shodnout? Pak nechte hlavního iniciátora a organizátora dovolené vybrat týden a poprosit zbytek, aby se přizpůsobil.

Následovat bude výběr destinace, kterou společně navštívíte. V tomto bodě nerozhodují pouze individuální přání a potřeby, ale také finanční situace vašich přátel. Snažte se zorganizovat dovolenou, která bude cenově dostupná pro všechny účastníky. Nejlepší je si předem dohodnout maximální částku, kterou chcete utratit (mimo individuálních výdajů v podobě obědů v restauracích apod..).  Nemůžete-li se shodnout na destinaci, jednoduše hlasujte. Předem se zkuste dohodnout také na společných aktivitách, které byste na dovolené rádi podnikli.

Včas zarezervujte také ubytování. Skvělým a cenově výhodným řešením je pronájem chaty, kdy budete mít soukromí a nebudete vázáni na pravidla a časy podávání jídel hotelů.

S přáteli máte jedinečnou možnost vykročit ze stereotypů letních dovolených, oživit stará přátelství a zažít spoustu příjemných okamžiků.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...