Existuje půjčka pro začínající podnikatele?

Kdo se rozhodně podnikat, ten pochopitelně potřebuje peníz. Jak velká suma to bude, to závisí na zvoleném oboru. Mohou to být jednotky, ale i stovky tisíc. Jak je získat? Mnoho podnikatelů se zajímá o možnosti, kterými je půjčka pro začínající podnikatele. Existuje vůbec?

Nabízejí ji hlavně banky

Půjčka pro začínající podnikatele určitě existuje. Nutno ale říci, že její získání není nic jednoduchého. To proto, že na podnikatele jsou kladeny velké požadavky. Kromě aktuální bonity a také finanční minulosti může být požadován například i byznys plán, který je ze strany banky posouzen. Praxe je taková, že kdo začíná s podnikáním úplně od píky, ten většinou na danou půjčku nedosáhne.

Jak peníze přesto získat?

Klasická půjčka pro začínající podnikatele tedy není ideálním produktem při startu podnikání. Podívejme se proto na možnosti jiné. Ty jsou spojeny s osobním životem začínajícího podnikatele. A s tím, že je využita klasická soukromá půjčka, ze které je následně financován rozjezd podnikání. V ideálním případě by to měl být výhodný spotřebitelský úvěr. V krajním případě se může jednat o:

  • Kreditní kartu
  • Kontokorent
  • Mikropůjčku

Zde však musíme říci, že závazek není spojený s právnickou osobou nebo s IČ, ale se soukromou osobou podnikatele. To může negativně postihnout celý jeho život, v případě nesplácení.

Kolik peněz lze získat?

Ideální situace nastává, když začínající podnikatel končí v zaměstnání. Má k dispozici výplatní pásky, na základě kterých nemusí být problémem získat i stovky tisíc korun. Čím menší příjem je, tím menší je šance dostat vysokou sumu peněz. Dostáváme se tak do situace, kdy lze mluvit o desetitisících, nebo dokonce jenom o jednotkách tisíc. V případě freelancerů stačit mohou, ale u rozjezdu něčeho většího je vhodní poohlédnout se buď po vlastních úsporách, nebo o investorovi. Ideální je investor typu FFF z rodiny a přátel.

You may also like...