Fíky – plné vitaminů prospívají zdraví

Žijeme v době, kdy nás na každém rohu láká rychlé občerstvení. Je skvělé, že lidé tomuto trendu nechtějí podlehnout a rozhodují se raději pro zdravé stravování, protože přece jenom ve zdravém těle – zdravý duch. Pokud i vy patříte k těm lidem, kteří se snaží jíst tak, jak mají, tak, aby to bylo pro tělo prospěšné, možná si zasloužíte dostat pár tipů. Kromě luštěnin, ryb či jiných zdravých potravin se vyplatí jíst například exotické ovoce, které sice najdeme stále na pultech obchodů, ale je velice zdravé. Zejména takové fíky.

Samozřejmě je mnoho druhů exotického ovoce, které bychom měli konzumovat, a to už jenom proto, že v sobě má mnoho tělu prospěšných látek, minerálů a vitamin. Kromě toho mnoho lidí touží zhubnout, čemuž může exotické ovoce dopomoct.

Nyní se však pojďme zaměřit na fíky – ne nadarmo se říká „fíky, tělo říká díky“.

Co jsou to fíky?

Fíky jsou plodem fíkovníku, což je rostlina, která patří mezi nejstarší pěstované rostliny člověkem. Pokud bychom měli dbát na zkameněliny, které se našli na Blízkém Východě, řekli bychom, že se dokonce jedná o naprosto nejstarší pěstovanou rostlinu člověkem. ¨

Aktuálně můžeme koupit fíky nejen v sušené podobě (které takto můžeme najít po celý rok, nikoliv jenom během zimy), ale taky je můžeme sehnat ve své čerstvé podobě, což je skutečně záležitost předvánočního šílenství, kdy se v obchodech vyskytují různé druhy exotického ovoce.

Proč jíst fíky?

Tou hlavní otázkou však je, proč bychom měli fíky vlastně jíst. Nejen, že je to skvělý zdroj vlákniny, ale taky nám snižuje riziko vzniku hemeroidů, dále pomáhá proti vzniku rakoviny tlustého střeva či nám pomáhá regulovat krevní tlak.

Je to skvělý bojovník proti osteoporóze a je vhodná zejména pro ženy, které procházejí menopauzou. Jestliže vás v tomto sychravém počasí bolí v krku, fíky vám zaručeně pomůžou i s touto nepříjemností.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...