Znáte digitální stříbro?

V současné době je svět kryptoměn otevřen skutečně každému. Pokud jste se s kryptoměnami zatím nesetkali, určitě se s nimi dříve nebo později setkáte. Jedná se o virtuální měnu, s níž obchoduje kdekdo – tedy, s níž obchoduje ten, kdo jí rozumí. Stejně jako ve světě investování i ve světě kryptoměn platí, že tomuto světu musíte rozumět, nebo můžete přijít o všechno, co jste si naspořili či vybudovali. Pokud ale nepatříte mezi nováčky, možná by vás zajímalo, co je to digitální stříbro, pokud jste se s tímto pojmem ještě nesetkali.

Mnoho lidí, kteří se nějak zvlášť nezajímají o svět kryptoměn, si myslí, že kryptoměna je jenom jedna – v podobě bitcoinu. Ještě bitcoin je jenom nejdražší, největší, nejznámější a hlavně nejrozšířenější kryptoměnou, která slibuje roční výnos až 260 procent.

Jenže svět kryptoměn není jenom o této měně. Je taky o jiných kryptoměnách. K těm výhodným patří například monero, které slibuje roční výnos až 340 procent, nebo právě digitální stříbro, které slibuje výnos až 980 procent!

Co je to „digitální stříbro“?

Nebudeme vás dále napínat. Přezdívku digitální stříbro si vybudovala kryptoměna nazvaná litecoin. Jedná se o minci s velkým L, která je samozřejmě stříbrná. Svou přezdívku si však vypěstovala nejen díky vzhledu, ale taky proto, že je energeticky méně náročná a její blockchain se mnohem rychleji aktualizuje.

S jakou kryptoměnou se vyplatí obchodovat?

Pokud by vás zajímalo, s jakou kryptoměnou se aktuálně vyplatí obchodovat, jakou kryptoměnu byste měli těžit, pro začátek byste neměli sahat přímo po bitcoinech, ale měli byste zkusit právě litecoiny, tedy digitální zlato. Pro nováčky (ale i pro pokročilé) se taky doporučuje již zmiňovaná měna monero, která slibuje již zmiňovaný roční výnos až 340 procent. Monero je mince, která chrání soukromí svých držitelů a má ambici k tomu, aby se stala základem pro další aplikace s důrazem na soukromí (tedy pro aplikace, jako jsou chatovací programy).

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...