Jak si rozvrhnout čas a ušetřit ho? 

Určitě jste si všichni stěžovali, že nestíháte udělat vše co potřebujete. Každý zná spěch, co prožívá každý den. Ať už je to v práci, škole, nebo při domácích povinnostech. Přečtěte si o tom, jak lépe využít čas. 

Dělejte více věcí najednou 

Touto metodou ušetříte čas, který byste potřebovali věnovat jiným činnostem. 

  • Když děláte jednoduchou činnost, tak jí spojte s druhou. Například i zkuste čistit zuby a u toho dělat dřepy, nebo opakovat látku do školy. Když vaříte, vyplňte čas uklízením. Při běhání si naplánujte věci. 
  • Když uděláte ty nudné každodenní činnosti dohromady, zbyde vám více času na věci, u kterých se musíte plně soustředit, nebo jen budete mít více volného času na zábavu 
  • I když děláte více věcí naráz, ujistěte se a dejte pozor, aby to neovlivnilo vaši efektivitu. 

Kupte si diář 

Pokud máte pocit, že na vše zapomínáte a nemáte tušení, kdy máte volný den. Určitě si pořiďte diář na zapisování událostí nebo činností, které musíte udělat. Pořiďte si diář, který se vám líbí a vytváří ve vás pocit produktivity. Myslete na to, že diář má představovat vašeho pomocníka na celý rok. 

Nemusíte si zapisovat, jen kdy co udělat. Můžete si napsat pár činností, které se budete snažit dělat každý den. Zkuste nejdřív napsat věci, které děláte pravidelně, abyste měli radost, že jste produktivní. Potom tam můžete vypsat pár věcí, které byste chtěli dělat častěji. Jako cvičení, čtení, stlaní postele, vypití dostatku vody nebo uklízení. Nedávejte si moc úkolů na každý den, abyste stíhali i ty povinnosti, které máte naplánované. Napište si jich maximálně 5. Díky diáři máte přehled o vašem životě, jen nezapomínejte zapisovat vše.  

Snažte do diáře nahlédnout alespoň jednou denně. Jinak by byl k ničemu, kdybyste se do něj nedívali. 

Neplánujte vše na jeden den 

Lidé, co začínají plánovat, mají pocit, že čím dřív vše udělají, tím se budou cítit lépe. Není to pravda. 

  • Plánujte tak, aby se vám každý den vešla do diáře činnost navíc. Nikdy nevíte, kdy přijde nečekaná událost, nebo kdy na něco zapomenete a musíte to rychle udělat. I když se nic takového nestane, odpočinek a odreagování nic nezkazí. 
  • Když vše naplánujete na jeden den. Ten další den se budete nudit a vystoupíte z rutiny. Nárazové množství činností pro rutinu, které chcete dosáhnout není dobré. 
  • I průběh dne si dobře organizujte. Nenechte vše na večer až budete unavení a rozhodně neodkládejte věcí na zítra. Něco udělejte ráno, po obědě si dejte pauzu a pak zase další věc. 
Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...