Jak ušetřit na tisku? Vše začíná u náplně

Tiskárna je dnes samozřejmou součástí každé firmy. Je to celkem logické, jelikož každý den je potřeba vytisknout celou řadu různých dokumentů. A mezi ty můžeme zařadit:

  • Faktury pro zákazníky
  • Dokumenty pro úřady
  • Objednávky a smlouvy

Kdo chce na tisku ušetřit, může začít tím, že řadu věcí bude archivovat jenom elektronicky. Jsou ale i jiné cesty. A ty začínají u konkrétních náplní, které se do tiskáren kupují.

Kapacita

Čím je vyšší, tím rozhodně lépe. Sice dáte za takovou náplň vyšší sumu, ale pokud její výdrž přepočtete na vynaloženou částku, šetříte. Příkladem je toner CE285A, který doporučujeme pořídit v co největší kapacitě. Pokud se daného pravidla budete držet, bude postupně klesat částka za jednu vytištěnou stránku. A čím více tisknete, tím jsou výdaje nižší.

Cena

I ta samozřejmě rozhoduje. Čím je cena nižší, tím nižší jsou i náklady na samotný tisk. Na cenu má vliv mnoho věcí. Je to například už samotný prodejce. Někteří nabídnou levné cartridge, jiní pravý opak. Roli hraje ale také to, kdo náplň vyrábí. Zde platí, že nejdražší možností na trhu jsou ty originální. Proto vám doporučíme se touto cestou nutně nevydávat. A raději zvolit cestu jinou, která nese označení alternativní náplně.

Barva

Černá je aktuálně cenově nejvýhodnější. A to v porovnání s barevnými, které stojí více. Pokud to není nutnou povinností, je třeba říci, že ideální je tisknout pouze černobíle. A následně kupovat jenom černou barvu. Samozřejmě pokud máte výhradně jenom černobílou tiskárnu, nemusíte toto řešit. A navíc máte jistotu toho, že tisknete skutečně cenově výhodně, což je pro vás plus.

Objem nákupu

Není nic výjimečného, že i na nákupu náplní se dá získat množstevní sleva. Co to pro vás znamená? Že když náplň dojde, nekupujte jenom jednu, ale kupte jich více. Nijak se nezkazí a přitom ji budete moci mít v budoucnu po ruce. Dále vás potěší i to, že daná sleva opět sníží cenu za tisk.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...