Mrtvé moře v Evropě? Najdete jej ve Španělsku

Všichni víme, že Mrtvé moře se nachází na pobřeží Izraele. Ale tušili jste, že jedno podobné máme přímo v Evropě? Ano, je to Mar Menor, mrtvé moře, které najdete ve Španělsku na pobřeží Costa Cálida v regionu Murcia. Jedná se vlastně o dlouhý výběžek, který po obou stranách lemuje moře, ale na každé straně je úplně jiné. Zatímco jedno je Středozemní, blankytně modré s nádhernou písečnou pláží, druhé je vlastně velký rybník, přírodní koupaliště nebo také mrtvé moře Evropy.

Jedná se vlastně o obrovskou lagunu se slanou vodou, která je obvykle až o 5 stupňů teplejší než sousední Středozemní moře. Nejsou zde žádné vlny, barva je tmavá, nohy se noří do hlubokého bahnitého písku. Lidé bez potíží leží na hladině na zádech, podobně jako je to ve známém Mrtvém moři v Izraeli. Plavat se dá až u středu laguny, okolo břehu je vody maximálně po kolena. Je to vlastně tak zvláštní až je to zajímavé, a navíc máte na jednom místě hned dvě naprosto rozdílné koupací plochy, které můžete během dne libovolně měnit.

Proč se koupat v bahnité vodě

Řada expertíz prokázala, že koupel v laguně a vzduch nad ní má skvělý vliv na léčbu kožních, dýchacích i pohybových onemocnění. Na části pobřeží se nachází velká ložiska bahna, kde to údajně nemocným prospívá nejvíce. Lidé se zde běžně natírají od hlavy až po paty léčivým černým bahnem a na slunci čekají až oschne.

Bohužel se ale nedá říci, že byste si zde užili příliš dovolenkového klidu. Toto místo se za posledních pár let proměnilo v hlučné letovisko, kde rostou hotely jeden za druhým a najít místo, kde byste mohli být aspoň chvíli sami začíná být pořádný oříšek.

Na druhé straně nelze nepochválit kvalitní služby na vysoké úrovni, které budou vyhovovat i náročným turistům. Každý rok počet návštěvníků stoupá a důvodem je nejen zajímavá možnost vybírat si každý den z dvou typů koupání. Léčivé účinky totiž skutečně fungují, a tak se sem někteří lidé vrací rok co rok načerpat zase trochu zdraví na zimní sezónu.

You may also like...