Multifunkční kokosový olej – na co vše se používá?

Věcí, které bychom ve své domácnosti rozhodně měli mít, je opravdu mnoho. Květiny jsou pro příjemný pocit a pro útulnou atmosféru, odpadkové koše jsou pro čistotu, ručníky většinou ladí pro dobrý pocit z moderní domácnosti. Tak bychom však mohli pokračovat do nekonečna, když bychom chtěli vyjmenovat vše, co zkrátka v domácnosti potřebujeme a bez čeho se neobejdeme, i kdybychom chtěli.

Jednou z takových věcí spadající do této skupiny se stal v poslední době i kokosový olej, což je hotový zázrak nad zázraky. Jedná se opravdu o multifunkční produkt, který je vhodná doslova na všechno. Pomáhá našemu zdraví, používá se do vaření, dokonce i při uklízení a další velké zastoupení má i v oboru kosmetiky. Jeho kupní cena je opravdu příznivá – pohybuje se od stovky do pěti set korun, ale jeho využití je opravdu k nezaplacení. Na co všechno se tedy používá?

• pro krásu

Kokosový olej je naprosto jedinečný v kosmetice. Hydratuje pokožku, což ocení především ženy, které se neustále trápí s vysušenou pokožkou, která jim v noci nedá spát. Pokud máte však problémy s lupy, stačí, když si začnete jednou za týden nebo jednou za tři dny mazat pokožku hlavy právě kokosovým olejem. Chvilku necháte působit a poté opláchnete. I zde se dočkáte hydratace hlavy.

Mimo jiné kokosový olej pomáhá proti vráskám a zamezuje rychlému vzniku nepříjemných stařeckých skvrn.

• pro zdraví

Kokosový olej je unikátní hlavně v oblasti zdraví. Přece jenom nám snižuje špatný cholesterol a zvyšuje ten dobrý. Mimo jiné nám dává do pořádku krevní tlak a při hubnutí nám dokonce pomáhá rychleji spalovat tuky, o které v našem těle nemáme opravdu ani ten sebemenší zájem.

• pro vaření

Abyste docílili zdravějšího provedení jídel, vařte naprosto geniálně s kokosovým olejem. Přidává se nejen do pokrmů a do různých ovocných nápojů, ale skvěle se na něm smaží snad cokoliv. Pozor však na přepálení – to pak trochu zapáchá. Nicméně se dává také pod maso na pečení nebo se s ním skvěle vymažou formy na buchty.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...