Už jste vyzkoušeli digitální detox? Buďte chvilku offline

Lidé jsou dneska online neustále. Nedávné průzkumy dokonce ukázaly, že v takzvaném online módu lidé dokážou denně vydržet i jedenáct hodin s tím, že bezmyšlenkovitě zkontrolují telefon i dvě stě krát za den. Nemůžeme se divit tomu, že tento zajímavý průzkum dohnal lidi k tomu, aby vyzkoušeli takzvaný digitální detox. Někdy není na škodu si odpočinout od všech technologií, které dnešnímu světu vládnou a bez nichž bychom asi nejspíše neuměli dnes ani fungovat.

Je důležité si uvědomit, že technologie jsou sice důležité pro svět, ale nejsou tak důležité pro nás. Samozřejmě telefon využíváme k volání i k textování, neznamená to ale, že musíme na něm trávit tolik času. Čas lze využít daleko produktivněji, než sledováním toho, co dělají zrovna naši přátelé, kteří možná ani nevědí, že existujeme.

Udělat si pohov od digitálních technologií je to nejlepší, co člověk může udělat. Navíc se mu odvděčí i mozek. Věděli jste, že trávení mnoho času na sociálních sítích zhoršuje lidskou paměť?

Začněte být takzvaně oldschool

Člověk už z principu sáhne při otázce: “Kolik je hodin?” do kapsy pro telefon, než aby se podíval na hodinky, které ukazují čas naprosto stejný. Stejně tak si i budík nastavujeme v mobilu místo toho, abychom si nastavili klasický budík, který nás stejně dostal z postele daleko rychleji a svižněji. V případě, že podstupujete digitální detox, hodinky i klasický budík budou vašimi nejlepšími přáteli. Přejdete tak bezmyšlenkovitému sledování obrazovky telefonu, na kterou jsme se původně chtěli jen podívat kvůli hodinám. Jenže najednou vidíme zprávu od kamaráda, na kterou nutně potřebujeme odpovědět. Těmto situacím zkrátka přejdete, pokud se na chvilku stanete oldschool.

Najděte si zábavu zahánějící nudu

Po mobilním telefonu saháme zpravidla tehdy, kdy potřebujeme zažehnat nudu. Pravdou ale je, že pokud budeme mít hobby, najednou po telefonu sahat nebudeme. Začněte proto číst, sportovat nebo vykonávat jiné podobné činnosti, díky nimž na telefon ani nepomyslíte.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...