Naučte se relaxovat a zahálet, zlepšíte si pracovní výkony i kreativitu

Pokud každé ráno otevřete svůj e-mail, jste neklidní, když nedostanete odpověď na e-mail a SMS do hodiny a spíte s mobilem vedle postele, okamžitě potřebujete naučit se nic nedělat. Všichni zažíváme pocit nestíhán, od malička jsme orientovaní jen na výkon. Přitom lidský mozek potřebuje hlavně chvíle, kdy opravdu úplně vypne. Jen tak nevyhoříme, zůstaneme činorodí a produktivní. Pokud se cítíte divně, když nic neděláte, je zle. Zahajte pomalejší život, vyjděte do lesa bez mobilu, jeďte na chatu bez elektřiny. Dejte si pozor, aby se vám život nesmrskl na vyřizování e-mailů, hledání wi-fi a neprotekl vám mezi prsty i daty.

Co dělá mozek, když zrovna nic nedělá

Naše řídicí centrum téměř nikdyneodpočívá. Dokonce v noci, kdy se vypne naše vědomí, mozek třídí informace na potřebné a na ty, které vyřadí. Když zrovna neťukáme nic do mobilu nebo počítače, nečteme vzdělávací knihu, neposloucháme cizí rozhovory a nesledujeme televizi, může se náš mozek oddávat dennímu snění. Právě tam totiž začíná ta opravdová kreativita. Na geniální nápad nepřijdete ve chvíli, kdy čtete e-mail a jste k smrti přepracovaní. Pokud chcete dosáhnout úspěchu, trénujte svou trpělivost.

Řekněte si dost

Většina z nás si uvědomuje to věčné běhání v kolečku jako křeček v kleci. Tu neproduktivitu, nepříjemnou a nezdravou. I když každý večer uléháme s předsevzetím, že příštího ráno začneme konečně víc odpočívat, málokdy se nám to povede. Vytvořte si plán krok za krokem, zapište si své pokroky, odměňte se za ně a představte si ty nejtragičtější konce, když nezačnete odpočívat. Někdy je skutečnost dost fatální, od smrtelných nemocí až po Alzheimerovu chorobu. Sedněte si třeba jen na lavičku a dívejte se do zeleně, houpejte se v houpací síti, lenošte ve vířivce. Naučte se zahálet. Odpočatý organismus podává největší výkony. Když budete pravidelně odpočívat a dělat věci co vás baví, bude se vám více dařit i v práci.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...