Nespoléhejte na léky na hubnutí. Většinou jde jenom o byznys výrobců

V posledních letech se na vás doslova vyvalily mraky různých reklam na léky na hubnutí. Jak se k nim ale postavit? Mohou opravdu někomu pomoci, nebo jde jenom velký humbuk a tahání peněz lidem z kapes? A proč jsou vlastně léky na hubnutí takovým byznysem?

 

Obchod s lidskou slabostí

Výnosný obchod s léky na hubnutí umožňují lidské slabosti. Málokdo z vás vydrží dodržovat dietu, vždy a za všech okolností se řídí principy zdravého stravování. Mnohdy neodoláte svodům a zahřešíte si nějakou sladkostí nebo tučným jídlem, takže vám nějaké to kilo navíc přibude. Potom se ho snažíte shodit, což není jednoduché. V takovém případě rádi sáhnete po nějaké tabletce, která slibuje, že kilogramy zázračně zmizí.

 

Neschválené léky nic negarantují

Ve skutečnosti ale o žádné zázraky nejde. Tabletky na hubnutí, prodávané v lékárnách, nejsou schválené jako léky čili nepodléhají tak přísné kontrole, řídí se potravinářskými pravidly. V případě, že na obalu zázraku na hubnutí najdete informaci, že jde o „doplněk stravy“ či „potravinový doplněk“, je jasné, že nejde o schválený lék. Také není garantováno, zda má takový účinek, jak tvrdí reklamy. Pokud se rozhodnete si nějaký lék na hubnutí koupit, prostudujte si jeho složení, abyste věděli, zda například nemůže ovlivňovat některé léky, které berete. Pečlivě zvažujte, zda vám přípravek opravdu může něco pozitivního přinést.

 

Změna stravovacích návyků je lepší

Je řada přípravků, které vám sice uškodit nemohou, ale také vám nepomohou. Pozor také na různé koktejly rozmíchané do mléka, které stačí vypít, a nic dalšího už nepotřebujete jíst. Můžete být ochuzeni o některé důležité vitamíny a minerály a po skončená této kůry, naberete ztracené kilogramy (pokud jste vůbec zhubli) zpátky. Proto mnohem lepší, než se spoléhat na léky je dlouhodobá postupná změna stravovacích návyků.

 

Zdroj: http://doma.nova.cz/clanek/stihlaafit/funguji-pripravky-na-hubnuti-vime-ktere-ano-a-ktere-ne.html

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...