Připravte si zajímavější konferenci

Pokud chystáte novou prezentaci nebo konferenci, zkuste se držet následujících rad. Uspořádat úspěšnou konferenci totiž není vůbec snadné. Jestliže se ale zaměříte na ta klíčové a opravdu podstatné věci, výsledek splní očekávání vaše, i vašich hostů. Konference by měla být vždy v určitém duchu. Už ono oficiální zahájení konference musí vypovídat o tom, v jakém duchu se celou dobu ponese. Pokud se vám podaří ohromit posluchače hned na úvod, máte půl úspěchu za sebou. Vždy je podstatné, aby se vaši posluchači dozvěděli veškeré důležité informace a udrželi jste si jejich soustředěnost po celou dobu. Je třeba, aby se jim podařilo pochopit širší kontext vašeho sdělení a nepochybovat o přínosu akce.

Konference a prezentace

Nikdy na nic nečekejte a hned po vašem vstupu a zahájení si naplánujte opravdu silnou prezentaci, která se všem přítomným dostane doslova pod kůži. Vaše prezentace musí být autentická a s otevřeným významem. Každý z hostů si v ní má najít to své. Nabídněte účastníkům lehce pochopitelné fráze. Vymyslet ale formu, která vyhovuje, opravdu všem není snadný úkol. Na konferenci budou lidé, kteří preferující učení poslechem, diskuzí a pomocí interakce. Do programu proto zahrňte různé formáty prezentace. Přednášku, odbornou část, interaktivní diskuzi s možností vyjádření svobodného a otevřeného názorů účastníků.

Reprezentativní prostory

Vhodně zvolené konferenční prostory jsou také velkým přínosem. Prostor by měl odpovídat typu vaší přednášky a sednout k tématu. Prostory umí posunout celkovou úroveň akce na mnohem vyšší úroveň. Prostředí vždy má odpovídat charakteru konference, musí být dostatečně prostorné a také plně vybavené. Pronájem konferenčních prostor si vždy zarezervujte dostatečně dopředu. Informujte se nejen na volné termíny, ale i na rozměry místnostmi a kapacitou osob. Zajímat by vás mělo kompletní technické vybavení, jako je dataprojektor nebo při vyšších nárocích třeba i tlumočnické kabiny. Hodit se vám mohou i doprovodné cateringové služby.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...