Proč jsou gayové teplí?

Uvažovali jste někdy nad tím, proč se gayům říká, že jsou teplí? Když se nad tím zamyslíte, nedává to moc smysl. Teplí jsme přece všichni víceméně stejně, tak proč by zrovna homosexuálové měli být teplejší?

Muž má být studený!

Nejjednodušší vysvětlení spočívá v tom, že typický model muže je spíše chladný, lépe řečeno jeho rozum je chladný a naopak žena je ta „teplejší“, hledající blízkost a opak sebe – tedy muže. Proto se říká, že gay je teplý sám o sobě, takže zahřátí ženy nepotřebuje.  Někteří homosexuálové se proto chovají více jako ženy. Mají jemnější hlas, oblékají se do dívčích barev a celkové jejich vystupování připomíná ženu. Takoví také hůře snášejí nepříznivé podmínky (například chlad).  V angličtině se říká vhodnému muži pro ženu „cool man“ doslova přeloženo jako „mrazivý muž“ a opakem je proto muž teplý – nevhodný pro ženu.

Další teorie vzniku:

Je dost možné, že se jim tak říká, protože se často scházejí a seznamují v lázních a saunách, kde je samozřejmě teplíčko.

V minulosti byla homosexualita brána jako nemoc. Takže u homosexuálů se mohl jejich název vyvinout z nemoci podobné například horečce. Malé děti, které ještě nerozumí přesně homosexualitě, si často myslí, že když se o daném muži mluví, že je teplý, tak že má nejspíše horečku.

V té samé době se samozřejmě homosexualita brala jako hřích, což znamenalo, že muž, který svou homosexualitu neléčil a vedl život s druhým mužem, přijde do pekla. V pekle je horko, a homosexuál již teď trochu hoří.

Ještě dál v minulosti panovala v Řecku celková volnost mravů a je proto známé také pro hojnost homosexuality. V Řecku je celkově teplé klima, takže další možnost, proč se jim tak říká.

Další teorie říká, že za to může to, že jiní muži se v jejich přítomnosti cítí nesví, hodně se potí a je jim proto teplo. Z toho odvozují, že samotní gayové jsou prostě teplejší.

Jak to vlastně je?

Těžko říct, co za vznikem tohoto oslovování opravdu stojí. Možná to je kombinace více těchto teorií, každopádně homosexuálové si tímto nesmí lámat hlavu! Mají právo mít stejně plnohodnotný život jako všichni ostatní a to, že si z nich někdo utahuje, musí přehlížet nebo brát s nadhledem. Nestojí to za trápení!

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...