Jak vhodně mixovat potisky a vzory

Pokud máte chuť trochu se v módně odvázat, je nejvyšší čas popustit uzdu své fantazii a pustit se do mixování různých vzorů a potisků. Jde ale o poněkud náročnou disciplínu. Známé módní pravidlo, které ještě donedávna přikazovalo nosit jen jeden vzor a raději nemíchat zdánlivě neslučitelné potisky a barvy, je už nějaký čas zcela zapomenuto. Nemíchat je jednodušší, ale může to být trochu nuda. Módní návrháři se už přestali bát a vnášejí do tohoto odvětví trochu zábavy a lásky. Určitě se vám stalo, že jste se již alespoň jednou zamilovali do nějakého módního kousku v podobě šatů, sukně, topu, kabelky či bot doslova na první pohled.

Květiny a zase květiny versus pruhy a pruhy

Mix vzorů a potisků není vhodný pro módní začátečníky a vyžaduje pořádnou dávku odvahy, citu, vkusu a velmi dobré oko. Váš outfit s více jak jedním vzorem si žádá pozornost. Mezi největší odvážný hit současné sezony je jednoznačně kombinace květin a zase květin. Nejde o nic složitého, ale ani jednoduchého. Onen fígl je v tom, že se musíte soustředit na barvy, velikost i umístění květů. Pokud zvolíte květovanou sukni a květovanou blůzu, musí to být vyvážené. Míchejte tedy klidně malé i velké květy a barvy, které si ale nejsou tolik příbuzné, jako je třeba tmavě modrá a černá. Světlá květovaná halenka a černá sukně pouze s bílým potiskem květů se dá klidně zkombinovat. Mix pruhů svislých a vodorovných je další dobrou volbou. Je si pamatujte, že ty svislé pruhy vás krásně opticky prodlouží a proto jsou nejlepší volbou na sukních a kalhotách, a ty vodorovné vás zase pěkně tvarují. Klíčová je šířka proužku, jedny silné, jedny tenké.

Pruhy a květiny

Jde o vzorovou klasiku a volbu pro ty nejodvážnější. Pruhy, nejlépe černobílé a kytky si sice nejsou nijak blízké, ale právě proto je jejich kombinace velmi neotřelá a odvážná. Nejlepší volbou je tedy kombinace těchto vzorů umístěná do horní části těla. V podobě topu s černobílými úzkými pruhy a modernímu bomberu či bundy v pestrých květech je pak třeba zbytek volit velmi neutrální, třeba v podobě klasických džínů. Pokud si na to netroufáte, použijte jeden ze vzorů do outfitu v podobě doplňku, jako je kabelka či boty nebo šátek. Pruhy a pruhy se dají kombinovat stejně jako květiny.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...