Proč vaše záclony nevypadají podle vašich představ? 

Časopisy o bydlení jsou plné dokonale nařasených a upravených záclon. Není to u vás doma ono? Podívejte se na nejčastější chyby, které děláme. Co změnit? 

Ladí stylově s konceptem místnosti? 

Délka a styl záclony vždy musí korespondovat se stylem, který jste si pro danou místnost zvolili. Máte všude dřevěný nábytek, ale do místnosti jste umístili kovové garnýže? Snažte se záclonovou tyč i styl záclony maximálně sladit s celkovou myšlenkou. Nejprve místnost vymalujte, až poté shánějte záclony a závěsy. Vše by k sobě mělo ladit. 

Záclony a závěsy by měly plnit svůj účel

Záclony nejen zdobí, ale také přinášejí kýžené soukromí našemu příbytku. Záclony s délkou po konec okna nabídnou dostatek soukromí přes den, v noci pak budete potřebovat závěsy, které budou velikost okna o něco převyšovat. Krátké záclony i závěsy jsou brány pouze jako dekorační, pro zatemnění místnosti tak bude nutno použít žaluzie nebo rolety. 

Délku zvolte správně

Jak je to vlastně s maximální délkou záclony? Samozřejmě se setkáte i s extrémy, kdy je záclona delší než výška místnosti a ležérně se rozkládá po podlaze. Většinou se ale snažíme, aby se záclona podlahy nedotýkala. Je to proto, aby se místnost dobře udržovala a při úklidu nedošlo k poškození záclony. Při koupi záclony i závěsu nezapomeňte pamatovat na řasení a nakupte dostatečnou šířku látky. 

Řasení? 

Řasení se používá u velké většiny záclon a závěsů. Většinou řasíme materiál tak, že pro potřebnou délku musíme nakoupit dvojnásobek až dvouapůlnásobek látky. Pro okno, které je široké jeden metr, proto budeme používat dva až dva a půl metru látky. 

Na co budeme věšet? 

Jako první byste si měli zvolit, zda budete volit klasické záclonové tyče, nebo se budete snažit o moderní vzhled a záclonu zavěsíte pomocí kolejnic až ke stropu. Podle typu zavěšení se dále vybírá délka i styl záclony. Dodržujte nosnost každého úchytného systému. 

Našli jste, v čem je největší potíž? Nyní máte možnost to změnit. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...