Stěhování se stěhovací společností: na čem všem je cena závislá?

Stěhovací společnosti vám mohou pomoci vyřešit spoustu problémů. Tak například žádné stěhování se neobejde bez několika rukou. To znamená, že budete potřebovat pomoc. Jestliže žádný z vašich známých nemá čas, pak stojíte před problémem, kdo vám věci pomůže vynosit. Navíc nemusíte mít dostatečně velký vůz, který by pojal veškerý váš nábytek (nebo je některý z kusů nábytku příliš velký na osobní vůz). V takovém případě už zváží popřemýšlet nad profesionální pomocí.

Cena se může výrazně lišit

Stěhování i malého bytu může vyjít na tisíce. Záleží na tom hodně faktorů. Například za práci o víkendu si připlatíte. A také ceník jednotlivých společností se může lišit. A to dost výrazně. Takže se vyplatí nechat si udělat nezávaznou kalkulaci od více společností současně. Například v rámci stěhování v Praze budete mít bezpočet možností. Jednotlivé ceny ale porovnávejte také podle toho, co vše je zahrnuto v ceně.

Služby stěhovacích společností

Naprostým základem, který si od stěhovací společnosti můžete objednat je vůz se řidičem. Za všechno ostatní si budete muset připlatit. To znamená, že pokud potřebujete pomocné ruce, je třeba je přiobjednat navíc. Existují ale společnosti, která vám nemusí poskytnout pouze vůz s řidičem, ale rovnou také pracovníky. Tato služba je samozřejmě o něco dražší. Některé společnosti vám mohou nabídnout obalový materiál, do kterého zabalíte své věci. Opět se to může lišit: zatímco některé poskytují krabice a fólie bezplatně, jiné si nechají zaplatit. Obalové materiály si můžete zapůjčit nebo rovnou zakoupit.

Faktory ovlivňující cenu za stěhování

Jak už bylo uvedeno, platit budete za jednotlivé služby navíc. Závisí na tom, kolik věcí budete stěhovat. Platíte totiž za čas, který vám musí stěhovací společnost věnovat. To znamená, že čím dříve se přestěhujete, tím lépe. Záviset bude také na tom, zda se stěhujete v rámci stejného města. Čím dál se budete stěhovat, tím více zaplatíte. Také doba stěhování může být zpoplatněna jinak. Nejdražší budou samozřejmě svátky a víkendy. Nejlevnější bývají všední dny ráno (na stěhování si můžete vzít podle Zákoníku práce neplacené volno).

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...