Steve Jobs a jeho výroky, které člověka posunou vpřed

Dostali jste se do mrtvého bodu a přemýšlíte, co udělat dál? Možná potřebujete jen pěknou dávku motivace, ale kde ji najít? Doporučujeme se nechat inspirovat od úspěšnějších, a to například prostřednictvím zajímavých přednášek nebo případně prostřednictvím knih či motivačních byznys filmů. Ale samozřejmě mnohým stačí jen výroky, myšlenky či rady úspěšnějších, které člověka motivují natolik, že se odrazí ode dna. Zaměřme se nyní na výroky Steva Jobse, který je známý díky značce s nakousnutým jablkem.  

O Stevu Jobsovi nemusíme dlouze hovořit. Tohoto muže pozná celý svět, a to nejen díky mnoha motivačním filmům, které byly zfilmovány v uplynulých letech. Dnes je Steve Jobs ikonou a idolem nejednoho začínajícího podnikatele. Pokud se mezi ně řadíte, tady je několik jeho výroků, které vás posunou vpřed.  

“Moje nejoblíbenější věci v životě nikdy nepočítám na peníze. Je skutečně jasné, že to nejcennější, co v životě máme, je náš čas.” 

Jeho výrok hovoří sám o sobě – čas je opravdu to nejcennější, co ve svém životě máme, a je na každém z nás, jak s ním naloží. Cílem každého podnikatele je zkorigovat si svůj čas tak, abychom všechno stihli dříve než v termínu. Musíme pracovat efektivně, rychle – budete se až divit, kolik věcí se vám s tímto zapálením podaří stihnout.  

“Vyhození ze společnosti Apple byla jedna z nejlepších věcí v mém životě. Pocit nepotřebnosti hned nahradil pocit lehkosti a nadšení z toho, že jsem zase na začátku. Díky tomu začalo jedno z nejkreativnějších období mého života.” 

Ne všechno je tak černé, jak se na první pohled může zdát. Selhání rozhodně není konec světa, právě naopak člověka může dovést k něčemu zcela novému a lepšímu. Selhání nám dává možnost stát se moudřejším a uspět v něčem jiném, případně i v tom stejném. Najednou budeme na věci pohlížet jinak a tento nový pohled nás zase přivede k jiným myšlenkám, nápadům a činům. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...