Sůl nad zlato! Pomáhá při uklízení domácnosti!

Při vaření se s ní setkáváme opravdu denně. Málokdo ji nepoužívá do vaření vůbec. V poslední době se dokonce zakazuje jí dávat do jídla více, než je zdravé, abychom zbytečně nepřibírali na váze a neškodili tak zdraví. Sůl je naprosto fenomenální surovina, která ovšem dodává jídlu chuť, proto se není čemu divit, když ji lidé do jídla dávají více, než je vlastně zdrávo. Pokud však žijete zdravým životním stylem, trochu přemýšlíte o tom, jak sůl vyhodit z jídelníčku nebo jak ji nahradit.

I když možná chcete sůl vyhodit z jídelníčku, rozhodně ji nevyhazujte z domácnosti, protože právě v domácnosti vám může opravdu pomoct. Jedná se o multifunkčního pomocníka, bez kterého se jen stěží obejdete. Možná to ještě nevíte, ale teď už o tom vědět budete – že pomáhá při takových chvílích, v nichž opravdu potřebujete pomoc a kdy se obracíte na nepříjemné a hlavně drahé chemické přípravky, které stejně nepomůžou tak, jak se říká v televizních reklamách, jež opakují dnes a denně. Nejlepším pomocníkem je opravdu sůl.

• Proti spáleninám

Pokud se rozhodnete umývat například spálenou pánev, nejdříve si trochu pomozte – přece nechcete, abyste drátěnkou poškodili kvalitní povrch pánve. Opravdu raději zkuste vysypat sůl do pánve a zalijte ji horkou vodou. Následně pak počkejte pár minut a otřete obyčejným ubrouskem nebo klasickou žínkou.

Spáleniny se taky můžou vyskytovat na žehličce. Tam jsou zkrátka běžně, ale když už jich je více, začne se spálenina drolit na naše oblečení při žehlení. Není se tedy čemu divit, když se pak rozhodnete koupit novou žehličku, ale to ostatně není opravdu nutné. Stačí, když si na prkno rozprostřete utěrku, kterou posypete solí, a následně po soli přejedete na maximum rozehřátou žehličkou. Poté jen povrch žehličky utřete a máte vyhráno! A hlavně ušetřeno.

• Na nečistoty v mísách a hrníčcích

Rozhodně se vám stalo, že při umývání hrníčků nebo misek jste uvnitř našli zaschnuté nečistoty například od zeleného čaje. Na to postačí jediné – vymazat vnitřek solí a potom jen opláchněte. Sůl nečistoty během vymazávání rozdrolí a vodou je pak jen lehce smyjete.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...