Účetní program, nebo rovnou podnikový informační systém?

Účetní program

Vybíráte vhodný software, který by vám usnadnil správu účetní agendy, a hlavou vám probleskla myšlenka, zda by nebylo lepší sáhnout po podnikovém informačním systému? Nejste sami, podobný problém řeší stále více podnikatelů a většina se nakonec rozhodne pro druhou variantu. Ale není ERP jako pomyslný „kanon na vrabce“?

Většina firem se dostane do fáze, kdy je implementace informačního systému nezbytná pro dynamický rozvoj. Protože je to právě vhodné zvolený podnikový informační systém, který umožňuje integraci dat v rámci mnoha agend namísto používání několika samostatných aplikací. Výrazně usnadňuje rutinní procesy, standardizuje je a umožňuje zastupitelnost pracovníků na všech úrovních.

Účetní program

Jenomže účetní program je obvykle podstatně levnější než robustní ERP, který je navíc pro malou firmu zbytečný, protože nevyužije ani zlomek nabízených funkcionalit. Jenomže čas utíká jako voda a s růstem společnosti se její potřeby změní. Nebude pak na implementaci podnikového informačního systému pozdě?

Příliš mnoho otázek a žádná odpověď. Řešení však přesto existuje a je překvapivě elegantní. Pro většinu menších firem je ideální flexibilní účetní systém, který lze kdykoliv navýšit na plnohodnotné ERP.

Praktický příklad hovoří za vše

Jako konkrétní příklad lze uvést český účetní software RIS Start, který společnost Saul informační systémy vyvíjí více než 15 let. Je vhodný pro malé a středně velké společnosti a obsahuje licenci na čtyři základní moduly: kromě účetnictví také na majetek, sklady a obchod. V případě potřeby lze kdykoliv přejít na vyšší verzi RIS.

Ať už se nakonec rozhodnete pro prověřený systém RIS, nebo jiný software, nezapomeňte, že je vždy lepší myslet dopředu a vybrat si systém, který dokáže růst společně s vámi. Ušetří vám spoustu starostí, času i finančních prostředků.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...