Ušetřete za cestování. Letenky se dají sehnat za pár korun

Na výhodné nabídky si ale musíte pořádně posvítit. Ne každá je skutečně tak výhodná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Mohou vás zaskočit skryté poplatky a ve výsledku zaplatíte klidně i více, než za běžný let.

Prvním předpokladem jak na letence skutečně ušetřit je být především flexibilní. To znamená nebýt fixovaný na konkrétní datum, ale volit jej dle aktuální nabídky. Často je výhodnější létat třeba přes pracovní dny nebo na nestandardní délku pobytu. Vyhněte se samozřejmě také hlavní sezóně. Tou nemusí být jen prázdniny, ale i veškeré státní svátky, prodloužené víkendy atd.

Hlavně nenaletět

Dejte si pozor také na přestupy. Někdy vyjde hodně nakombinovaná letenka levněji než přímý let, ale zase ztratíte spoustu času a třeba si i budete muset někde zaplatit ubytování na noc. Pečlivě si také prostudujte místa, kam máte doletět. Nízkonákladové společnosti často létají na menší levná letiště, která ale mohou být cíli vzdálená několik desítek kilometrů. Namísto úspory pak zaplatíte drahou jízdenku do místa určení.

Pro delší lety se často vyplatí volit větší letiště v okolí ČR. Typicky se jedná o Vídeň, Mnichov nebo Berlín. Létá odsud více letů a letenky mohou vyjít levněji. Do nákladů ale nezapomeňte zahrnout také peníze na cestu do většího města. Až pak uvidíte, zda to skutečně vyjde levněji.

Hlavní radou nicméně stále zůstává nebýt líný a pečlivě si pročíst všechny podmínky. Může se stát, že v ceně je skutečně jen sedadlo a příruční zavazadlo, ale všechno ostatní si musíte draze zaplatit. I nízkonákladové společnosti se snaží vydělat. Proto nenaleťte zdánlivě výhodným nabídkám.

  • Využijte více vyhledávačů.
  • Dejte na doporučení známých.
  • Dvakrát měřte, jednou řežte.

Novinkou, která může nyní nezkušené cestovatele stát i několik set korun, je poplatek za odbavení na letišti. Některé aerolinky si za to začaly účtovat poplatky. Třeba u známého Ryanairu je zdarma pouze on-line check-in. Na letišti si za odbavení připlatíte až 55 eur.

You may also like...