Virtuální realita jako technologie, která vás naprosto pohltí

Svět technologií dnes nabízí řadu unikátů. Jedním z nich je virtuální realita, která patří k hitům moderní doby. I když ještě donedávna platilo, že své využití najde zejména v zábavním průmyslu, dnes je všeobecně známo, že nabízí nejen neutišitelnou porci zábavy. Využije se i v oblastech, jako je zdravotnictví, armáda nebo obecně podnikatelská sféra, kde nabízí způsob dokonalého proškolení. Pojďme se s jedinečným výkřikem moderních technologií seznámit. 

Virtuální realita v několika podobách

Když se řekne slovo “virtuální realita”, většině se vybaví pouze tradiční, masivní brýle, které nejsou zrovna stylové. Nabízí však skvělý požitek, který jejich nestylovost rázem pohltí. Ve skutečnosti ale existují tři typy digitální reality a virtuální čili VR je nejstarší z nich. 

Virtuální realita funguje na principu naprostého oddělení uživatele od okolního světa a jeho ponoření do světa virtuálního. I když se inovace postarala o naprostý boom zejména v posledních letech, na světě je už od osmdesátých, devadesátých let minulého století. 

Rozšířená realita jako další typ

Druhým typem digitální reality je takzvaná rozšířená realita, která se také vyvíjela poslední roky. Jejím úkolem není oddělit uživatele od okolního prostředí, ale promítnout do jeho obrazu různé interaktivní informace či doplňující info. 

Rozšířenou realitu si člověk může užívat i prostřednictvím mobilních zařízení, na nichž jsou ostatně aplikace nejčastější a také nejdostupnější.

Smíšená realita jako třetí druh

Náš seznam uzavřeme třetím druhem digitální reality, a tím je smíšená realita. Mluvíme o jakémsi spojení svou zmiňovaných druhů. Smíšená alternativa nabízí možnost promítnout do zorného pole uživatele realisticky vyhlížející 3D objekty. Také je možné věrohodně smísit prvky reálného a virtuálního prostředí.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...