Víkendový výlet? Przezgranicę do Polski!

Máte chuť někam na pár dní vyrazit? Volný víkend před sebou a nevíte kam se vydat? My odpověď známe! Vydejte se do Polska. Spousta lidí v sobě nosí utkvělou představu, že Polsko je pouze zemí, kde se chodí nakupovat nábytek a oblečení. Také proto je tedy náš soused velice podceňovaným turistickým místem. Nyní se vám pokusíme dokázat, že vydat se na cestu plnou objevování polských krás stojí za to.

Warsaw- Varšava

Čím jiným začít, než hlavním městem, že? Varšava nabízí více, než by mnozí čekali. Stejně jako v Praze i tady najdeme Staré město. Má spoustu parků, památníků a venkovních posezení Kde přespat? Doporučujeme Ibis WarszawaStareMiastoOldTown. Těšte se na přiměřenou cenu a skvělou dostupnost ke všem zajímavým místům. Toužíte po luxusu? Pak se ubytujte v hotelu Hampton by HiltonWarsaw City Centre!

Krakow

Jedno z nejhezčích polských měst? Rozhodně Krakov! Krásně zrekonstruované budovy se zachovalými historickými prvky. Poznat zde můžete umělecká místa, skvělé pivo na každém rohu, ale také plno přírodních krás… To vše vám nabízí jediné město…

I v této polské metropoli si můžete připadat, jako obyvatelé Paříže. Místní Charlotte Chleb i Wino on Plac Szczepanski totiž nabízí skvělou francouzskou atmosféru a výtečné croissanty! Co při návštěvě Polska nesmíte vynechat? Pierogi! Tato delikatesa má podobu nekynutých knedlíků, ty jsou naplněny různými dobrotami.

WROCLAW – Vratislava

Toto místo si jistě zaslouží vaši pozornost! Je kouzelné, plné staré architektury a míst, kde se můžete procházet celé dny – parky, uličky a všude kolem spousta soch.

Neopomeňte navštívit cukrárnu s názvem „CukierniaNanan“, která se nachází na ulici Kotlarska 32. Tuto designově ojedinělou cukrárnu mají na svědomí architekti Dominika a Pawel Buck, ze studia Buck studio.  Vychutnat si zde můžete vyhlášené polské laskominy.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...