Kam jet k moři, když máte hluboko do kapsy? Jednoznačně do Bulharska

Za žádnou cenu si nechcete nechat ujít dovolenou u moře. Jenže peněz zrovna nemáte nazbyt. Dá se to taková situace nějak vyřešit? Nebuďte smutní, dá. Můžete vyrazit k moři, užít si krásnou pohodičku na pláži, aniž byste museli sáhnout kdovíjak hluboko do kapsy. Zajeďte si Bulharska. V posledních letech znovu objevuje tuto zemi i spousta našich turistů.

 

Návrat po letech

Kdysi bylo Bulharsko společně s Rumunskem v podstatě jedinou zemí, kam se dalo jet k moři, alespoň tak jsme to ještě v dobách RVHP a Varšavské smlouvy zažívali – dříve narození si to dobře pamatují. Lidé z východního bloku komunistických zemí bývali bez reptání komunistické strany většinou „vypuštěni“ jenom do těchto dvou zemí nebo ještě do Soči v někdejším Sovětském svazu. To se naštěstí změnilo. Po roce 1989 si lidé mohli náležitě vychutnat kapitalistickou cizinu, aby se někteří lidé teď, po letech, znovu vrátili do Bulharska. Proč?

 

Bezpečná a dobře dosažitelná destinace

Především proto, že bulharské přímořské destinace nabízejí příjemnou, a přitom cenově dostupnou dovolenou. Pokud se tam chcete dostat, doprava není nijak nákladná, let do varny trvá cca jednu hodinu. Chcete-li, můžete to zvládnout i autem. Nonstop kdy se střídá více řidičů a jedou s krátkými přestávkami, se to dá stihnout za 24 hodin. Bulharsko je stále ještě bezpečnou zemí. Navíc podmínky ke koupání jsou zde velmi dobré, najdete zde pláže s hebkým zlatavým pískem a pozvolný vstup do vody vhodný i pro seniory a malé děti.

 

Najíte se dobře a levně

Černé moře, které Bulharsko omývá, je poměrně teplé ještě v říjnu. Nemusíte se tedy bát vyrazit i po sezóně, kdy navíc celý pobyt pořídíte mnohem levněji. Také stravování je stále levné. Nebudete-li chtít obědvat či večeřet ve Zlatých pískách přímo na hlavní promenádě, najdete zde v hospodě v přepočtu stejné ceny jako u nás, mnohdy i levnější. Kuchyně je navíc velmi chutná.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...