Výhody a nevýhody nízkoenergetických domů

Uvažujete nad výstavbou nízkoenergetického domu? Slýcháte o něm ze všech stran, tudíž také zvažujete investici do něj? Lidé dnes do nízkoenergetických domů investují opravdu velmi, důvodem je touha po úspoře energií za teplo. Dodavatelé energií neustále zvyšují své ceny za energie, což vede lidi ke změně dodavatele nebo k výstavbě nízkoenergetického domu. Pokud zvažujete druhou možnost, prozradíme vám výhody a nevýhody takových příbytků. 

Jak jsme zmínili, stále více lidí zvažuje investici do nízkoenergetických domů. Atraktivní jsou pro ně hlavně nízkoenergetické domy na klíč, do kterých se mohou prakticky ihned nastěhovat, když jim bude oznámeno, že je stavba hotová. Takový dům vám postaví třeba firma ORCAN GROUP, s. r. o., o které si najdete na internetu celou řadu referencí a recenzí se zkušenostmi.

V souvislosti s nízkoenergetickými domy je třeba zmínit i jejich výhody a nevýhody, aby bylo rozhodování o výstavbě takových objektů krapet snazší. 

Výhody nízkoenergetických domů

K výhodám nízkoenergetických domů patří hlavně nízká spotřeba tepla, což oceníte především během topné sezony, která je aktuálně v plném proudu. Kromě toho je další výhodou i cena za výstavbu nízkoenergetického domu, která je opravdu velice nízká v porovnání s výstavbou klasického domu. 

Výhodou je i výše ročních úspor za vytápění, která se pohybuje kolem šedesáti procent. Investice do nízkoenergetického domu se tak brzy vrátí zpátky. Další investicí je také neustále čistý vzduch v domě, aniž by docházelo k větrání.

Nevýhody nízkoenergetických domů

Nevýhod bychom nenašli mnoho. Odpůrci těchto objektů zmiňují vyšší cenu, která je však ve skutečnosti nižší než cena jiných staveb. Navíc pokud je projekt nízkoenergetického domu opravdu správně navrhnut, dům bude velice kvalitní, moderní a efektivní za skvělou cenu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...