Způsoby, jak žít svůj život naplno 

Věděli jste, že jednou z nejčastějších věcí, které lidé na smrtelné posteli litují je, že nežili podle svého, ale naopak podle očekávání druhých? Velmi často pracují na snech jiných, dostávají se do takzvaného krysího kolečka, ze kterého nedokážou vystoupit, a život jim tím pádem proplyne mezi prsty. Pokud však chcete zažívat více svobody a usínat s pocitem, že pokud byste se příští den neměli probudit, přesto to byl nejlepší den vašeho života, co vyzkoušet způsoby, které vám do žil vlijí ten pocit, že skutečně žijete naplno? 

Najděte svou životní vášeň 

Jedním ze způsobů, jak skutečně žít na plný plny je, že najdete svou životní vášeň. Život je příliš krátký na to, abychom dělali něco, co nás nenaplňuje, nebaví, co není zkrátka a dobře pro nás. Pokud svůj volný čas vyplňujete fotbalem, ale rádi byste hráli basketbal, udělejte to i přes to, že si myslíte, že na to nemáte výšku. Je to váš život, máte jen jednu šanci. 

Nečekejte na příležitosti, vytvořte si je 

Čekat na ten správný čas, až všechno udělat je nekonečný boj. Ve skutečnosti nikdy nic nepřijde hned, nečekejte na příležitosti, vytvářejte si je. Vysněný život vám do rukou nepadne, musíte si zkrátka a dobře vyhrnout rukávy a pracovat na tom, aby se vaše sny přeměnily v realitu.  

Nestěžujte si 

Zatímco lidé tráví život neustálým odkládáním a stěžováním si, život utíká. Řiďte se proto tím, co řekl motivační řečník Jim Rohn, a sice pokud se vám něco nelíbí, tak to změňte. Nejste přece strom. Proto neustálé stěžování není na programu dne a jenom vám to krade vaši energii. Frflat můžete až ve chvíli, kdy budete žít podle představ, ale v takovém momentu už na stížnosti nebude vůbec prostor. 

Zkoušejte nové věci 

Stejně jako platí, že se máme učit po celý život, protože nikdy nebudete umět všechno, měli bychom také zkoušet nové věci. Vyzkoušejte nové jídlo, nový účes, navštivte nová místa a objevujte – ať na té smrtelné posteli ničeho nelitujete. 

Starejte se nejen o tělo, ale také o mysl 

Každý den musíte vycházet a žít pouze s jedním – s vámi samotnými. Udělejte si to proto na tom světě hezké tím, že o sebe budete pečovat. Nejen o své tělo, ale také o svou mysl. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...