Mýty o EET, kterým lidé věří a nejsou pravda
Elektronická evidence tržeb se zanedlouho stane povinností naprosto všech podnikatelů i drobných živnostníků. Už všichni ti, kteří přijímají platby v hotovosti, se budou muset stát těmi, jež budou posílat údaje o svých uskutečněných platbách správci daně. Dojít k posledním dvěma vlnám mělo letos v květnu, ale vlivem pandemie se spuštění 3 a 4 vlny opozdilo. I přesto se však řada lidí chystá na spuštění EET a nenechává to na poslední chvíli. Generují se EET certifikáty Leeto a pořizují se pokladny či zařízení, prostřednictvím kterých se budou moct platby evidovat. Je však pravdou, že se mezi námi najde stále řada lidí, kteří věří mýtům, jež s EET souvisí. Pojďme si ty nejčastější mýty o EET vyvrátit.
Musíme si koupit příliš drahou pokladnu, která navíc zabere spoustu místa
Tuto domněnku si bohužel řada lidí drží ještě od dob, kdy to s EET začínalo. Dnes však už neplatí, že si člověk musí koupit drahou pokladnu, která zabere spoustu místa. Dneska stačí mít aplikaci v mobilu a k tomu drobnou tiskárnu, která bude tisknout účtenky. Nebo existují malá přenosná zařízená, ve kterých je tiskárna už zabudovaná.
EET je technicky velice náročné
Opět další klam, respektive mýtus, který lidem uvízl v hlavách. Nový pokladní systém, respektive evidence tržeb není nic složitého, člověk nemusí být technickým mágem, aby pokladnímu systému rozuměl.
Bez internetového připojení to nejde
Co si lidé taktéž myslí a co taktéž není pravda, je, že bez internetového připojení nemohou fungovat. Jenže dnes už existují pokladny, které fungují i v takzvané off-line režimu, tudíž se nemusíte bát výpadků proudu. Taktéž lze využívat takzvaného zjednodušeného režimu, díky kterému je možné odesílat informace o platbách do pěti dnů od jejich uskutečnění. Nebo je možné přejít do takzvaného zvláštního režimu, ve kterém se účtenky vypisují ručně.