Dárkové koše pro obchodního partnera: darovat nebo už je to passé?

Pokud přemýšlíte, čím obdarovat obchodního partnera, abyste si u něj udělali dobré jméno, pak vás kromě klasických kancelářských potřeb mohou napadnout také originálnější dárky. V první řadě může jít o předměty na sportovní vyžití, jako je třeba frisbee nebo různé ručníky. Ti ještě originálnější mohou darovat třeba lehátka, podložky pod myš, škrabky na sklo nebo zapalovače. Dříve se také hojně dávaly dárkové koše. Jak je to s nimi dnes? 

Passé nebo retro? 

Záleží na tom, co do takového koše dáte. Plechovka sardinek, brambůrky nebo dokonce levná čokoláda nebudou tím pravým. Takovými produkty byste se skutečně ztrapnili a je lepší je nedávat. Pokud ale zvolíte kvalitní nebo dokonce luxusní produkty a designové balení dárkového koše, může se jedna o příjemné retro. A takový koš s potravinami určitě potěší každého. Můžete ho tedy darovat ženě i muži. 

Znáte chutě obdarovaného? 

Čokoláda, káva nebo třeba víno mohou patřit mezi produkty, které se hodí do každého dárkového koše. Pokud ale víte, že obdarovaný miluje francouzskou kuchyni, můžete do balíčku přidat právě produkty typické pro tuto zemi. Stejně dobře se aranžují také balíčky s italskou či řeckou tématikou. Na výběr je ale opravdu hodně a chutí je nespočet. Existují například ti, kteří si potrpí na nejrůznější příchutě marmelád a rádi zkouší ovocné kombinace s bylinkami. Správně zvolený dárkový koš tedy může velmi potěšit! 

Sociálně odpovědný obdarovaný 

Pokud víte, že obdarovaný si potrpí na témata ohledně sociální odpovědnosti, můžete vybírat produkty fair trade nebo ty, které jsou ekologicky balené. Nezapomeňte, že i samotný dárkový koš je produktem, který by měl být také ekologicky balený (to znamená, že když použijete vnitřní výrobky, které jsou ekologicky balené, vše pokazíte nevhodně zvoleným balením koše). Naštěstí je v současné době spoustu variant, jak zabalit potraviny. Včetně těch ekologických. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...