Jak bojovat proti nespavosti? Jde to nejen přirozeným světlem 

Nespavost je stav charakterizovaný obtížemi s usínáním nebo spánkem. To může vést k pocitu intenzivní únavy a úzkosti během bdělých hodin a může dělat každodenní úkoly obtížnější dokončit. V nejhorším případě může nespavost způsobit vážné fyzické a emocionální vyčerpání. 

Požádejte o pomoc sluníčko 

Slunce nám poskytuje řadu výhod, od regulace přirozených rytmů našeho těla až po zásobování vitamínem D. Přírodní světlo má také pozitivní dopad na naše duševní zdraví a může poskytnout protijed na negativní důsledky nespavosti. Zvýšené vystavení slunečnímu záření může pomoci zlepšit kvalitu spánku, snížit riziko nespavosti a snížit únavu během dne. 

Různé faktory mohou vést k nespavosti, se stresem, špatné spánkové návyky, a faktory životního prostředí zvláště časté. Stresující životní události, jako je ztráta zaměstnání, smrt nebo rozvod, mohou způsobit narušení obvyklého vzoru spánku člověka. Špatné spánkové návyky, jako je pozdní spánek nebo používání elektroniky v ložnici, mohou mít také škodlivý vliv na schopnost člověka dobře spát. Faktory prostředí, jako je chrápání partnerů nebo hlučné okolí, může být obtížné se vypořádat s a může zabránit osobě spát zdravě. 

Bylinky jsou také pomocníkem 

Kromě slunečních paprsků můžete vsadit na bylinky, které jsou od pradávna těmi důležitými pomocníky. Abyste zvýšili kvalitu vašeho spánku, vyplatí se před spaním vypít bylinkové čaje, a to konkrétně meduňkové nebo levandulové alternativy.  

Obě zmiňované bylinky totiž mají v moci jedno – zklidnit nervovou soustavu a mozek připravit tím pádem na kvalitní spánek, díky kterému dojde k celkové podpoře zdraví, k podpoře řádné regenerace těla a také k povzbuzení mozku k tomu, aby během noci roztřídil veškeré nasbírané podměty, které během dne pojmul. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...