Jak poznat, že z vás vaše práce vysává duši?

V zaměstnání trávíme běžně třetinu svého dne. Mělo by to být místo, kam se těšíme, kde můžeme plně využít svůj potenciál. Není to váš případ? Možná i z vás vaše práce doslova vysává vaši duši.  

Toto jste si pro sebe rozhodně nepřáli 

V pubertálních letech jste měli tolik plánů a tolik radosti ze života. Zdálo se, že dokážete všechno. Stačí se zařadit do pracovního procesu na nevhodné místo a je z vás úplně jiný člověk. Cítíte, jak rychle ztrácíte trpělivost. Jste neklidní a podráždění po většinu dne. Máte plno strachů z toho, jak se uživíte, když si v práci dovolíte odmítnout další požadavek svého nadřízeného. Tento život jste si pro sebe rozhodně nepřáli. Něco je prostě špatně.  

Únava, vyčerpání, podráždění 

Syndrom vyhoření má mnoho podob. Nejčastěji se však projevuje tím, že nám je život okolo nás lhostejný. Ztrácíte citlivost a souznění i empatii k vlastním dětem nebo partnerovi? Začíná vám být jedno, že jste přišli o další přátele a ve svém životě se začínáte raději obklopovat samotou? Připadá vám život jako nehostinné místo, kde existují pouze povinnosti? Možná i vy jste se stali obětí zaměstnání, které z vás vysává vaši energii a duši.  

Dovolit si změnu?  

Když pomyslíte na to, že byste dělali zaměstnání, které vás bude bavit, ženou se vám slzy do očí? Vždy se ale stane něco, co vám zabrání si nové místo najít. Možná jste s energetickým žroutem až příliš spojení a bude to chtít radikální krok.  

Po dobu následujícího měsíce se zaměřte na intenzivní hledání nového pracovního místa. Sledujte nabídku a přejte si pro sebe to nejlepší. Procházejte otevřené pozice nejen u podobných firem, ale také ve zcela jiném oboru. Dejte si cíl a jděte si za ním.  

Nevzdávejte se a najděte si nové místo. Přece nebudete někde, kde vám berou veškerou životní energii. Nová životní etapa může začít v jakémkoliv věku.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...