Kam vyrazit na podzimní dovolenou

Pokud se chcete vyhnout podzimní depresi a potřebujete si zpříjemnit život, zkuste vyrazit do zámeckého hotelu Chateau Herálec. Malý zámeček leží nedaleko od Humpolce a je vhodným útočištěm před nevlídným podzimem. Místní restaurace Honoria vám předloží úžasné podzimní menu, zdejší Spa by L’Ocitane vám prohřeje klouby voňavými procedurami a zdejší zámecké pokoje disponující originálním designem s díly lokálních umělců vás naplní pohodou.

Luxus a kouzlo přírody

Dobrou volbou je i romantika v srdci Vysočiny obklopená přírodou. Ubytování na zrekonstruované Hájence v obci Karasín disponuje útulnými pokoji včetně apartmánu s kuchyňkou. Využít můžete i útulné ohniště s výhledem do širokého okolí. Vyrazit můžete k opevněnému kostelu sv. Michaela archanděla z 13. století v obci Vítochov, malebného městečka Vír, k zřícenině hradu Zubštejn a na jedinečný hrad Pernštejn. Luxus obklopený jedinečnou přírodou skýtají Mariánské lázně v západních Čechách. Odpočinek v přepychových lázních s nenáročnými procházkami po místních kolonádách s velkým výběrem turistických tras přilehlými lesy plných minerálních pramenů čeká jen na vás.

Cesta za hranice

Vyrazit můžete i za hranice a prozkoumat krásy britského národního parku New Forest v hrabství Hampshire 150 km od Londýna. New Forest vás okouzlí svými podzimními barvami a divoké poníky. Nejsou tu žádné ohrady ani ploty a poníci se pasou v bezprostřední blízkosti. Jamajskou pohodu plnou sluníčka, tepla a relaxace podzimních dnů můžete najít uprostřed Karibiku na nejpohodovějším ostrově na Jamajce. Treasure Beach se nachází na jihu ostrova, kde můžete na písečných plážích, klidně za doprovodu vůně marihuany a v rytmu reggae, velmi rychle zapomenout na všechny podzimní plískanice. Tahle dovolená se vám bude tak líbit, že se vám možná nebude chtít zpět do podzimní dní naší domoviny.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...