Vše, co by měl každý začátečník vědět o bitcoinech
Dnešnímu světu vládne kryptoměna. Jedná se o digitální měnu, díky které chce zbohatnout takřka každý z nás. Je to však záležitost, které by člověk měl nejdříve porozumět, než do ní začne investovat. Kryptoměna je samozřejmě obecný pojem – člověk si může vybrat, jestli bude obchodovat s bitcoiny, litecoiny či jinou podobnou kryptoměnou. Tou nejrozšířenější a nejznámější kryptoměnou jsou rozhodně již zmiňované bitcoiny. Pojďme si proto říct vše potřebné, co je třeba vědět o této kryptoměně, než s ní začneme plnohodnotně obchodovat či než ji začneme těžit.
Každý člověk chce dneska zbohatnout. Mnoho lidí si hledá druhé zaměstnání, ti chytřejší investují. Dneska můžete investovat skutečně do čehokoliv, ale nejvíce se vám vyplatí, pokud budete investovat do kryptoměn, tedy konkrétně do bitcoinů.
Jak bitcoiny vypadají?
Bitcoiny jsou digitální měnou, která není hmatatelná. Bitcoiny nejsou jako ostatní kryptoměny, které se dají lehce převést do reálné podoby, ale samozřejmě jde to – komplikovaněji, ale jde to. Dneska je však svět kryptoměnami tak ovlivněn, že si za bitcoiny koupíte svůj vlastní dům nebo byt.
Kolik bitcoinů existuje?
To nejzajímavější na bitcoinech je, že jich je neomezený počet.
Co potřebujeme k těžbě bitcoinů?
K těžbě bitcoinů je třeba si pořídit výkonný počítač. Právě na něm totiž budete těžit, právě ten bude vaším těžištěm. Taky je třeba zřídit si digitální peněženku, do které si budete moct ukládat vytěžené peníze. Peněženka slouží hlavně těm lidem, kteří hned nevědí, co s vytěženými penězi budou dělat.
Zajímavá čísla kryptoměn:
Obecně lze říct, že až neuvěřitelných 80 procent všech bitcoinů se vytěží jenom v Číně. Je to z toho důvodu, že tamější elektřina je opravdu levná – takřka za hubičku. Co se týče odhadované spotřeby energie, která se využije na roční těžbu a na roční provoz bitcoinové sítě, tak je to zhruba 37 TWh. Roční spotřeba elektřiny v Česku se pohybuje kolem 61 TWh.