Kolik stojí noc v nejdražším hotelu světa?

Pokud vybíráme dovolenou, tak se nejvíce ohlížíme na celkovou cenu. Je pro nás lepší ta dovolená, která je levnější. Pokud bychom se však jednou v životě chtěli opravdu „rozšoupnout“, pak bychom neměli volit tu nejlevnější dovolenou. Mohli bychom strávit noc zrovna v tom nejdražším hotelu na světě. Kolik v takovém hotelu stojí jedna noc?

Pokud si myslíte, že označení „nejdražší hotel světa“ nese indický obrovský a krásný hotelový klenot – Raj Palace – tak se mýlíte. Tento hotel už se dávno nepyšní tímto označením. Noc zde sice stojí pětašedesát tisíc dolarů, ale noc v tom nejdražším hotelu vůbec stojí mnohem více, a to konkrétně osmdesát tisíc dolarů. Přepočtu se tedy dotýkáme zhruba dvou milionů korun, což je teda opravdu ranec!

Samozřejmě je nutné poznamenat, že tuto obrovskou sumu zaplatí ve švýcarském hotelu nazvaném hotel President Wilson, který se tedy označuje za nejdražší hotel světa, jenom ti, kteří se nechají ubytovat v tom nejluxusnějším apartmá. Obvykle se jedná o významné celebrity nebo úspěšné podnikatele. Mezi hosty se promítla například slavná americká zpěvačka Rihanna nebo například úspěšní miliardoví podnikatelé – Richard branson nebo třeba Bill Gates, kterého známe díky založení společnosti Microsoft.

Pár zajímavosti:

V roce 2007 prošel tento hotel celkovou rekonstrukcí, díky které se tak dostal mezi ty nejluxusnější hotely světa. Tato rekonstrukce vyšla zhruba na pětadvacet milionů eur, což není zrovna málo. Tato investice se ale vrací, a to ve velkém.

Při rekonstrukci bylo do všech pokojů nainstalování to nejmodernější zařízení, ty nejmodernější technologie a nechybí samozřejmě i velice kvalitní bezpečnostní systémy. Mimo to zde byla dána i nová francouzská okna, která jsou známá tím, že jsou od zemi až k stropu vysoká.

Jaký se nabízí návštěvníkům výhled?

Návštěvníci budou nejvíce uneseni ze samotného výhledu, než z pokoje, protože díky vysokým oknům se tak mohou kochat výhledem nejen na Ženevské jezero, které je velice romantické, ale hlavně se mohou dívat i na švýcarské Alpy, což je rozhodně nezvyklý výhled, který se jen tak někde nenabídne.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...