Módní prohřešky, kterých se dopouštíme na obchodních schůzkách

Pokud pracujete v kanceláři nebo jste manažerem v podniku, nemůžete si dovolit do svého zaměstnání nosit tepláky nebo roztrhané džíny. Máte nastavený jakýsi dress code, který musíte nosit. Jedná se o doporučované oblečení, které není nijak vyzývavé, není nijak provokativní a je reprezentativní. Obvykle se jedná o košile, kalhoty, saka a podobně. Mnozí lidé si však neuvědomují, že tento dress code je nutné nosit také na obchodní schůzky, které jsou mimo pracovní dobu či které jsou mimo budovu firmy. Mnozí zaměstnanci velkých firem se oblečou tak, jak je jim to pohodlné, ale nebudí dobrý dojem. Jiní se však oblečou tak, jak mají, přesto se dopustí několika módních prohřešků. Víte, jakých prohřešků se nejčastěji dopouštíme, když míříme na obchodní jednání?

Níže zmíněný seznam módních prohřešků je seznam toho, čemu byste se měli vyhnout a vyvarovat. Zkontrolujte proto všechny body v seznamu, než se vydáte na obchodní schůzku.

Ženy a napnutá košile přes prsa

Ženy milují košile, jsou elegantní a zcela podle předepsaného dress codu. Bohužel mnohé ženy, zejména ženy s velkými ňadry, si neuvědomují, že nemohou nosit košile, které jsou jim tak akorát. Takové košile jsou totiž přes prsa napnuté, z boku vyčuhuje podprsenka, navíc knoflíčky u takových košilí se často rozepínají, a to rozhodně nebudí na schůzkách dobrý dojem. Dejte si tedy dobrý pozor na košili, kterou nosíte na obchodní schůzky. Opravdu není nijak vyzývavá?

Vyčuhující boxerky mužů

Velmi často se také setkáváme s vyčuhujícími boxerkami z kalhot. Je to možná jakýsi trend, ale na obchodní jednání je to nevhodné. Dejte si tedy raději pásek, nedovolte, aby vám, pánové, vyčuhovalo spodní prádlo z kalhot. Nechcete přeci zmařit výsledek jednání, nebo snad ano?

Dámy si zase musí dát pozor na barvu spodního prádla. Černé spodní prádlo se opravdu nehodí pod bílou košili.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...