Co nám nejvíce krade elektřinu?

Mít vlastní domácnost je samozřejmě skvělé, protože cokoliv, co si koupíme, už je opravdu naše a do našeho bydlení. Není to stejné, jako když jste v pronájmu, kde si kupujete věci, ale které bohužel nejsou přímo pro vaše bydlení. Může se mnohdy stát, že byste dokonce nakoupené vybavení zase prodali, protože přece jenom se vám nebude chtít dávat černou jídelní soupravu do bílé kuchyně. Ovšem v našem bydlení už vše kupujeme přesně tak, jak si to představujeme mít nějakou tu dobu.

Domácnost nám co měsíc žere i nějakou elektřinu, plyn či například vodu. Toto jsou základní věci, na které dohlížíme, protože právě u těchto tří věcí se mnohdy dočkáme přemrštěných hodnot, které platíme například po ročním vyúčtování, i když platíme měsíční zálohy. Po roce se většinou dočkáme doplatků za vodu, což je mnohdy nepříjemné, protože voda není zrovna nejlevnější, a navíc jí je v České republice poměrně nedostatek.

Ostatně nejvíce hledíme na plyn a na elektřinu, protože za ně platíme nejvíce. Plyn je jeden z nejdražších, ovšem naštěstí se setkáváme s tím, že v mnoha domácnostech se plyn dává na druhou kolej. Elektřina je to, co vévodí snad každé domácnosti, proto bychom měli vědět, co nám elektřinu krade nejvíce a na čem bychom tím pádem mohli rapidně ušetřit.

Televize je sotva znatelná, dbejte spíše na kuchyňské spotřebiče

Mnoho lidí si myslí, že nejvíce krade televize, ale není tomu tak. Na celkovém vyúčtování je televize sotva znát, hlavně při aktuálních velmi nízkých cenách elektřiny. Nejvíce nám kradou zejména lednice, proto bychom měli dbát na to, ať máme lednice alespoň šetrné A++. Čím více plus, tím lépe a tím méně elektřin se spotřebuje. Obecně jakékoliv spotřebiče v domácnosti, především v kuchyni, by měly být šetrné. Pouze tak získáme maximální ušetření. Samozřejmě i výměna baterií za ty šetrnější podoby je samozřejmě dobré.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...