Jak krmit psa aneb zásady krmení čtyřnohého přítele
Pejsci jsou nejběžnějšími domácími mazlíčky. V současné době ho vlastní takřka každý druhý člověk. Většina majitelů na svých domácích čtyřnohých přátelích nešetří, někteří pejskovi dokonce dávají ochutnat ze svého talíře, což není to nejlepší, co můžou udělat. Pejsci by se nikdy neměli krmit stejně jako lidé. Jistě, pravidelnost je velice důležitá, ale ještě mnohem důležitější je to, co pejskovi dáváte k jídlu. Krmení pejska má své jisté zásady, které však celá řada majitelů nedodržuje. Pojďme se s nimi seznámit a aplikujme je do praxe, aby naši čtyřnozí přátelé neměli žádné zdravotní problémy.
Jak jsme zmínil, psí krmení má své zásady. Pojďme se s nimi seznámit a následně je aplikujme do praxe, ať se pejskovi nic nestane a ať s námi žije dlouhá léta. I krmení totiž ovlivňuje, kolik let pejsek vydrží živ a zdráv.
Berte v potaz plemeno, kondici psa i jeho věk
Každý pes se krmí jinak. Je nutné dbát na jeho věk, kondici a na plemeno. Mnohem více sní velká doga než malý psík, kterého lehce vezmete do náručí. Stejně tak více jídla a energie potřebuje mladý pes než pes starší, který už má zdravotní problémy. Než psa nakrmíte, berte v potaz i jeho zdravotní stav.
Pravidelnost na prvním místě
To, co má psí krmení společného s lidským stravováním, je pravidelnost. Dbejte na pravidelnost, protože jen tak pejsek nebude mít žádné žaludeční problémy. Pokud jste majitelem štěňátka, doporučujeme ho krmit i pětkrát denně po menších porcích, postupně frekvenci snižuje a omezte krmení na dvakrát denně.
Změny ve stravě dělejte postupně
Málokterý majitel pejska si uvědomuje, že zažívací systém a trávení psa není přizpůsobeno k rychlým a náhlým změnám. Je nutné změny ve stravě dělat postupně. Například když jeden typ krmiva pejskovi nevyhovuje, k jinému druhu krmiva přejděte postupně tak, abyste se vyhnuli případným potížím v zažívací soustavě.