Způsoby, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu

Žít v souladu s přírodou – touha, kterou chce naplnit nejeden z nás. Pokud patříte k jedincům, kteří dbají na ekologii a neradi vidí vysoké částky na účtu za elektřinu, váš úkol zní jasně – snížit energetickou náročnost rodinného domu. Naštěstí možností je vícero. 

Investujte do fotovoltaiky

Jednou z možností jsou solární panely. Podle posledních statistik zájem o fotovoltaiku výrazně rostl hlavně v uplynulém roce, kdy lidé zatoužili po úspoře rodinných financí. Jenže jak toho dosáhnout? Ptali se. Zatímco v obchodech zažili zdražování, s vyššími cenami přišli i dodavatelé energií, rozhodli se právě pro solární panely, které jim přináší jistou energetickou soběstačnost. 

Navíc jsou solární panely ekologické – při výrobě slunečné energie se nevyužívá žádné palivo čili nevzniká žádný odpad, který by znečišťoval ovzduší. 

Podlahové topení jako další z možností

Pokud chcete investovat do něčeho, co aktivně pocítíte, respektive co bude součástí vašeho interiéru a co budete mít prakticky neustále na očích, investujte do podlahového topení. Člověk by to do tohoto neřekl, ale opravdu mluvíme o úsporném opatření, které se také podílí na nízké energetické náročnosti. 

Díky podlahovému topení se neplýtvá teplem. Naopak je krásně rozloženo do všech koutů domu (dokonce i do míst, kam se teplo zrovna dobře nedostane). 

Tepelné čerpadlo jako ekologický zdroj vytápění

Snížit energetickou náročnost rodinného domu může také zdroj vytápění. Bohužel se v mnoha domácnostech stále nachází neekologický kotel, který stojí za vysokými částkami na účtech. Naštěstí zanedlouho vstoupí v platnost zákon, jenž nařizuje domácnostem investovat do ekologičtějšího řešení, kterým může být tepelné čerpadlo. Mluvíme nejen o ekologickém, ale také šetrném a úsporném zdroji vytápění, jež dnes patří k nejoblíbenějším.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...