Nejčastější důvody lidí, proč lidé odmítají dřevostavby. Později však litují

Mít vlastní bydlení postavené již během pár týdnů nebo měsíců, to je sen každého z nás. Přesto se ale najdou lidé, kteří nacházejí na dřevostavbách velké nevýhody. Všechny lze však hravě vyvrátit. Jaké to jsou? 

„Nezní to tak, jako do cihly“

Zaznamenali jsme postřeh, že v případě, že se pěstí bouchne do stěny dřevostavby, se neozve blažený zvuk, jako v případě bouchnutí do zděného domu. Sice netušíme, kdo tento fakt považuje za nevýhodu, ale bereme jej v potaz. Pokud se tedy chystáte ve dne i v noci bít do zdí, dřevostavba vám nenabídne tak silný akustický zážitek. Pozor na to. 

„Stýská se mi po letním vedru v domě“

Přirozené výborné izolační vlastnosti dřeva jsou známy po mnoho generací. Navíc jsou dřevostavby ještě dále zateplené. Proto nedochází k tepelné akumulaci, jako je tomu v případě některých zděných domů. Zde si tedy někdo na fóru ohledně dřevostaveb stěžoval na to, že se mu stýská po velmi vysoké teplotě, na jakou byl v letních měsících zvyklý v době, kdy bydlel ve zděném domě v nezatepleném podkroví. Většina lidí však své domy zatepluje a staví tak, aby v nich v létě nebylo horko, v zimě pak chlad. 

„Cihla je cihla“

Často slýchávaný názor je také názorem a je třeba jej respektovat. Předchozí generace byly zvyklé, že se v naší zemi stavěly pouze zděné stavby, proto je pro ně pohled na dřevostavby, které se již mnoho generací staví po celém světě, nový. Tento názor samozřejmě chápeme, lidé mají obecně z jakékoliv změny v rámci svého života strach. 

„Určitě dlouho nevydrží“

I tento názor je samozřejmě úhlem pohledu laika. Přejete se dozvědět se něco o životnosti staveb ze dřeva? Projeďte se naší krajinou a zastavte se v místech, kde stojí malebné dřevěné kostelíky, roubenky nebo dřevěné domy. Možná si i v době jejich výstavby někteří lidé klepali na čelo s tím, že jistě nevydrží déle než jednu generaci. Opak byl pravdou. 

Dřevostavby vynikají rychlostí postavení, izolačními vlastnostmi, a také úsporou za energie. Přesto je pochopitelné, že se pro ně někteří lidé nerozhodnou.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...