Stop lenivosti aneb jen píle zaručuje úspěch v podnikání

Lenivost je situace, se kterou se potýká velká většina z nás. Prokrastinace je naším každodenním partnerem, jež provází každou chvilku dne. Zejména v podnikání lenivost ničí správnou docházku a oddaluje splnění předem stanovených cílů. Je nutné, abyste dbali na dodržování vámi stanovených plánů. Pouze tak totiž dokážete brzy dosáhnout svého cíle. Myslet si, že podnikání bude úspěšné a prosperující už od úplného začátku a že pro jeho efektivnost nemusíte hnout ani prstem – to je opravdu mylná domněnka.

Jak se ale vypořádat s lenivými dny, to bývá často nerozluštitelnou otázkou. Existuje ovšem několik pravidel, které (když si osvojíte a budete je dodržovat) vám zaručí ukončení smlouvy s prokrastinací a budete nejen efektivněji pracovat, ale také společnost bude mířit plnou parou vpřed na úplný vrchol

1. Skoncujte s výmluvami

S výmluvami nejsou činy. Pokud potřebujete denně splnit určitý plán, splňte to a nenacházejte výmluvy, které by tvrdily opak. Bez splnění cílů nedosáhnete vrcholu, a to ani v osobním nebo v kariérním životě. Podnikání se nezakládá na výmluvách, ale na činech.

2. Držte se správných lidí

Jednou kdysi někdo řekl, že pokud budete obklopeni slepicemi, budete při zemi kvokat. Pakliže se začnete stýkat s orly, brzy budete společně s nimi létat vysoko. Jednoduše řečeno  – jsme průměrem pěti lidí, s nimiž trávíme nejvíce času. Proto se ve volném času setkávejte s lidmi, jež vás inspirují a motivují do vaší činnosti. Dbejte na to, abyste ze svého okolí vymezili nepřející lidi, kteří předpovídají pouze zlou budoucnost. Ta bude taková, jakou si ji dnes vytvoříte. S negativním postojem ovšem dobrá nebude.

3. Překonejte strach z neúspěchu

Lenivost je mnohdy zapříčiněna i tím, že se bojíte jít proti proudu. Strach z neúspěchu ve vás vyvolává pocit, že můžete jen ležet a nic nedělat, protože byste daného cíle stejně nedosáhli. Přesně takové mají myšlení ti, kteří opravdu nic nedosáhnou. Buďte jiní a motivujte svými činy svět.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...