Jak prodat nemovitost bez realitní kanceláře

Chystáte se prodat nemovitost a nechcete se o svůj zisk dělit s realitkou? Poradíme, jaké jsou další možnosti. Můžete se o celý prodej postarat sami, nebo mít peníze za nemovitost v krátké době na účtu.  

Jde to řešit výkupem

Pokud si přejete získat potřebnou částku v co nejkratší době, můžete se dát na výkup nemovitosti. V tomto případě získáte zhruba 90 procent celkové tržní částky. Sice budete muset slevit ze svých požadavků co se financí týče, zato je ale získáte skutečně obratem. V případě, že se takto rozhodnete, se vám částka za nemovitost vyplácí na účet za několik málo dnů po prvním kontaktu. V podstatě takto převádíte daný pozemek nebo prostor ihned novému majiteli. Proto máte možnost získat finance velmi rychle. 

Podejte si inzerát

Pokud na prodej nijak nespěcháte, vyhrajte si s prodejem nemovitosti po svém. Najděte si odhadce a určete cenu nemovitosti. Dále pak shromážděte dostatek detailních informací o daném domě, včetně jeho okolí. Je libo oslovit případné zákazníky opravdu rychle? Natočte si v dané nemovitosti video, které pojmete jako průvodce. K inzerátu také připojte dostatek fotografií. Inzerát vám zabere několik hodin, dejte si skutečně záležet. Výhoda oproti konkurenci? Jasně uveďte klady i zápory dané nemovitosti, nic neskrývejte.

Co v inzerátu nesmí chybět

Když už se rozhodnete, že do toho půjdete na vlastní pěst, nezapomeňte uvést základní informace o tom, co prodáváte. Je lepší rovnou vyložit všechny „karty na stůl“ a komunikovat tak skutečně jen s vážnými zájemci než se poté přebírat hromadou zájemců, kteří ve skutečnosti hledají něco úplně jiného. Inzerát by tak vždy měl obsahovat doslova vyčerpávající informace. Uveďte také, co jste v poslední době renovovali, přidat můžete také částky, které jste do renovace byli nuceni dát. 

Prodej nemovitosti lze zvládnout i bez realitní kanceláře. Buď se můžete vydat cestou výkupu nemovitosti, nebo prodat pozemek či objekt sami.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...