Máte dítě? Víme, jaká dětská pojistka se vyplatí

Být rodičem, to znamená velkou odpovědnost. Člověk si říká, že se o dítě nebude bát, že bude zcela jiný rodič, než jaký byl jeho rodič. Jenže když se dítě narodí, všechny spekulace a slib jdou stranou. O dítě se najednou bojíte, jako o nic jiného na světě. Proto mu zřizujete dětskou pojistku, která ho ochrání v případě nějakého úrazu. Mnozí rodiče si myslí, že dítě mohou před úrazy chránit, ale je to samozřejmě mylná domněnka. Dítě je z počátku nešikovné, padá a zase vstává, bohužel mnohdy z pádu vyjde s odranými koleny. Pokud však dojde k vážnějšímu úrazu, díky pojistce můžete dostat skvělé odškodné, které následně uložíte dítěti na studia.

Na dítě čeká nebezpeční na každém rohu. Nejvíce úrazů se stává na procházkách nebo na zahradě, ale samozřejmě dochází k úrazům i ve školkách nebo ve školách. Děti do sebe neustále strkají, neustále se pošťuchují, neustále padají. Mnohdy mohou uklouznout, jindy nešikovně přešlápnou, někdy se mohou leknout a upadnout.

Ať už se dítěti stane cokoliv, je nutné mu zřídit pojistku, která v případě horšího úrazu přinese rodiči i dítěti příjemné finanční prostředky, kterými se zaplatí nejen léčba, ale taky bolestné či ušlý zisk.

Jaké pojištění je třeba mít?

Každý rodič by měl mít zařízené úrazové pojištění dítěte. Součástí takové pojistky by mělo být proplacení případných nákladů na léčbu, dále taky bolestné, ušlý zisk a mnoho dalšího. Každý rodič si musí pojistku vždy přečíst, protože mnohdy se pojišťovací služby snaží obejít mnohé nabídky. Vždy máte nárok na to, co v pojistce je obsaženo. Peníze se vždy dostávají dle závažnosti úrazu a taky dle částky, kterou co měsíc platíte.

Vyplatí se krátkodobá nebo celoroční pojistka?

Pokud přemýšlíte nad tím, jestli máte dítěti platit celoroční nebo krátkodobou pojistku, je to čistě na vás. Krátkodobá pojistka se vztahuje na školní rok, zatímco celoroční pojistka ochrání dítě i během letních prázdnin. V případě celoroční pojistky bude dítě chráněno i během letních táborů nebo například na prázdniných u babiček.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...