Avast odkoupil slovenskou firmu. Jakou a proč?

Každý počítač může být napaden nebezpečným virem. Proto je nutné svůj počítač chránit pomocí různých antivirů, kteří dokážou zabránit případnému napadení viry. Jedním z nejčastěji používaných a instalovaných antivirů je také Avast. Dříve se jednalo jenom o firmu nabízející antiviry, dnes se jedná o obrovskou společnost, která se neustále rozrůstá a která se nebojí investovat do jiných projektů, které by firmě mohly pomoct dostat se na zcela jinou úroveň, než na jaké se nachází nyní. Právě jakési zlepšení se či touha být o krok napřed před konkurencí vedla společnost Avast k tomu, že odkoupila slovenskou vývojářskou společnost INLOOPX. Díky nově koupené společnosti může firma Avast rozšířit svůj vývoj pro chytrá zařízení.

Málokdo ví, že Avast je česká společnost, dnes tedy spíše český gigant na trhu, který je znám nejen v tuzemsku, ale také v zahraničí. Firma je známá svými bezpečnostními produkty a dnes produkty firmy využívá více jak 400 milionů uživatelů.

Aby se však firma posunula dál, rozhodla se odkoupit zmiňovanou slovenskou firmu INLOOPX, což je známá vývojářská agentura.

Co vyrábí firma INLOOPX?

Pokud se zajímáte o svět vývojářství a také techniky, možná víte, čím se firma INLOOPX zabývá. Firma se zaměřuje konkrétně na softwarová řešení, která jsou určena velkým společnostem, jako je společnost T-mobile, dále také Mercedes-Benz nebo případně i Volkswagen.

Proč se Avast rozhodl firmu odkoupit?

Důvodů, které vedly společnost Avast k odkoupení společnosti, je mnoho. Jak jsme zmínili, díky odkoupení může firma rozšířit svůj vývoj i pro chytrá zařízení. Navíc díky odkoupení společnosti dojde k rozšíření působení i na slovenský trh, což je pro společnost Avast klíčové a zároveň i velký úspěch. Díky nové firmě může také dojít ke zkvalitnění produktů firmy Avast.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...