Plánujete dovolenou? Vezměte si knihy, které vás i na dovolené posunou v podnikání

Každý podnikatel by se měl snažit neustále se posouvat, a to jak intelektuálně, tak myšlenkově. Je nutné brát neustále inspiraci, a to nejen od svých idolů, ale také od své konkurence, od které je možné se mnohému naučit. Samozřejmě i podnikatelé si potřebují odpočinout, proto se vydávají na dovolenou, kde na chvilku vypnou a žijí takzvaně offline. Ovšem i v offline režimu je možné se posunout kupředu, alespoň myšlenkově, a to tak, že si s sebou na dovolenou vezmete několik skvělých knížek.

Na dovolené je na všechno čas. Každý tráví dovolenou jinak, ale vždy se najde chvilka času na čtení. A proč číst naivní romány nebo napínavé detektivní příběhy, když vám nic nepřinesou? Raději si s sebou vezměte četbu, která vás posune tam, kde byste měli být.

Moc přítomného okamžiku

To, že si s sebou přinese knížky, neznamená, že si s sebou přinese jenom knížky o podnikání, které vám mohou přinést hromadu nápadů. Je možné si s sebou vzít takové knihy, které vás posunou myšlenkově a které vás naučí čemusi, na co běžně zapomínáte v tomto hektickém a rychle ubíhajícím světě.

Skvělou volbou je například kniha Moc přítomného okamžiku, kterou má na svědomí Eckhart Tolle. Pojednává o tom, jak důležité je uvědomování si přítomnosti, jak na ni zapomínáme, protože se neustále zabýváme minulostí nebo naopak budoucností. Zmiňovaná kniha rozhodně stojí za přečtení, doporučujeme ji nejen podnikatelům.

Bohatý táta, chudý táta

Nyní něco málo z podnikatelské knihovny. Kniha Bohatý táta, chudý táta je snad povinná četba, kterou má přečtenou jistě každý podnikatel. Pokud jste se k ní ještě nedostali z důvodu časového vyčerpání, pusťte se do ní právě na dovolené, protože vás může přenést tam, kde potřebujete být. Naučíte se myslet ekonomicky a finančně správně, pochopíte, jak celý svět byznysu kolem vás funguje a jak je třeba myslet, abyste se posunuli dál.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...